• In English
 • Стенограма заяв Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та членів Кабінету Міністрів України на позачерговому засіданні Уряду 4 лютого 2016 року
  опубліковано 04 лютого 2016 року о 21:43

  АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК: Шановні члени Кабінету Міністрів України! Вельмишановні представники засобів масової інформації!

  Ми скликали надзвичайне засідання Кабінету Міністрів України з тим, щоби зараз зробити заяву Уряду України і українських міністрів, які були призначені українським Парламентом, і в надзвичайно складних умовах ми всі разом працюємо. Ми сьогодні провели дуже багато дискусій про те, як далі нам спільно працювати і що для цього необхідно. І я хотів би почати з основного, що Уряд не потерпить політичного тиску і політичної компрометації з боку як партнерів по коаліції, так і будь-яких інших політичних сил. Тому я хотів би зараз надати слово, перше слово Міністру аграрної політики та продовольства пану Олексію Павленку.

   

  ОЛЕКСІЙ ПАВЛЕНКО: Дуже дякую. Я розумію повну відповідальність за долю країни в дуже непрості та історичні часи. Я хочу публічно відкликати свою заяву про відставку при виконанні наступних принципів. Перше. Я проти деструктивного політичного тиску на процес здійснення реформ, як з боку партій, фракцій та окремих депутатів. Друге. Я буду наполягати на завершенні усіх розпочатих процесів у сфері дерегуляції, реформи харчової безпеки, земельної реформи, прозорої аграрної приватизації, оновлення кадрового потенціалу в ЦОВВ та відповідно подальшої боротьби як з російською економічною агресією, що ми зараз маємо з вами, з ембарго, так і продовження нашої успішної євроінтеграції в наш спільний європейський ринок.

  Вагомі результати вже є. Їх оцінив як бізнес, так і українське суспільство. Я хочу, щоб мої діти жили в цій країні, яка називається Україна. Ми єдина команда і сповідуємо спільні цінності. І від нашої єдності залежить успіх реформ. Якщо ці принципи не виконуватимуться, ми не працюватимемо. Дякую.

   

  ЮРІЙ СТЕЦЬ: Дивіться, в мене принцип один – це максимальна прозорість влади. Оскільки без діалогу між суспільством і владою просто неможливо донести месидж людям про те, що ми всі однакові. Ми так само є громадянами України і хочемо, щоб ця країна змінилася.

  Я публічно оголошую про те, що відкликаю свою заяву про відставку. Але чітко хочу дати зрозуміти всім представникам органів влади в Україні, що виключно діалог з суспільством може надати нам можливість врятувати соборність України і може дати нам можливість врятувати державу. Тому наголошую на тому, що всі органи влади мають проводити свої засідання публічно, в прямому ефірі. Щомісяця представники всіх органів влади,  в тому числі і ті, які сидять тут, мають публічно звітувати про діяльність свого органу влади. Більше того, наголошую і вимагаю, щоб всі телефонні розмови, а також особисті зустрічі з представниками політичних сил, діючими народними депутатами та представниками бізнес-структур фіксувалися в окремому журналі і за першої ж вимоги засобів масової інформації надавалися в публічний доступ.

  Так само за умов, якщо представники бізнес-структур, бізнес-еліт чи окремих політичних сил будуть намагатися тиснути на представників Уряду щодо лобіювання кадрових питань чи власних бізнес-інтересів або втручатимуться в роботу державних органів влади, я просив би негайно виходити керівників органів влади, в тому числі і діючих міністрів, до засобів масової інформації, українських та іноземців, інформувати представників неурядових організацій та наших партнерів у світі про подібний тиск, і тут же негайно надавати цю інформацію усім новоствореним антикорупційним органам влади. Щоби суспільство знало і розуміло, що ми готові бути максимально прозорими.

  Але ми не допустимо тиску, ні за яких обставин не піддамося тим спробам політичних сил, в тому числі представникам політичних сил тут нашого «партнера» з півночі розхитувати і не давати можливість нормально працювати українському Уряду і загалом українській владі. Дякую.

   

  ОЛЕКСАНДР КВІТАШВІЛІ: Я хочу публично заявить, что я забираю свое заявление об отставке. Я приехал из Грузии, я грузин. И приехал в Украину работать и бороться за будущее этой прекрасной страны. Это я делал осознанно, я хотел это делать и я хочу это делать. Я буду в будущем всегда это хотеть и бороться за будущее Украины. Я работаю в этой команде, и я хочу работать в этой команде. Я не хочу уходить, я не хочу оставлять дела наполовину сделанными, наполовину недоконченными. Результатом нашей работы, вот этой команды, работы команды моей, которая работала в министерстве. Чтобы понимали: мы только за этот год смогли не дать украсть передачей закупок на международные организации миллионы гривен, сотни миллионов гривен. 60% разница только по закупкам по одной программе. Я не хочу это бросать. Мне это не нужно. Но я хочу, чтобы Украина жила как нормальная, цивилизованная европейская страна. Чтобы здесь не крали, не зарабатывали на здоровье людей. И я присоединяюсь к тем принципам, которые уже объявлены и будут еще, мы услышим о них.

  Я хочу одно добавить. Я хочу, я прошу, я хочу и я требую, чтобы те законы, которые лежат 7 месяцев в Верховной Раде, не принимают их, не дают нам возможность построить нормальную, современную европейскую систему охраны здоровья, - дайте нам эту возможность. Мы готовы бороться за будущее Украины. Дайте мне эту возможность. Дайте мне показать то, что это возможно, что Украина заслуживает лучшего, и что европейское будущее – это не миф, а реальность. Только дайте нам эту возможность. Спасибо.

   

  АНДРІЙ ПИВОВАРСЬКИЙ: Шановні колеги. Я за першою освітою є історик, і я завжди, коли аналізую якісь феномени, я проводжу історичні паралелі. В Україні дуже часто відбуваються речі, коли з'являються унікальні шанси для нового розвитку країни, і якось історично представники влади, так відбувалося, приймали якісь рішення, які призводили до погіршення ситуації в Україні, або навіть до того, коли Україна втрачала свою державність. На сьогодні ми маємо ситуацію, коли заява Айвараса (Абромавичуса – ред.) створила унікальні можливості і запустила певні центробіжні сили, які як історик я вважаю зараз абсолютно необхідно використати для блага України і всіх українців. І сьогодні, після довгої дискусії з своїми колегами, я готовий заявити, публічно заявити, що я відкличу свою заяву, я відкликаю свою заяву при умові, коли будуть виконані ті принципи, про які щойно говорили мої колеги. Але ще декілька принципів.

  Перший принцип – це справедлива зарплата для державних службовців. Шановні колеги, ми повинні вийти з ілюзії, ми повинні створити умови для боротьби з корупцією не на побутовому рівні,  а на зовсім іншому рівні. Про це говорили 24 роки. Ми повинні вийти з ілюзій і прийняти важке рішення, мабуть, для певної частини суспільства, але держслужбовці повинні отримувати справедливу заробітну платню. Зважаючи, які ризики вони на себе беруть, зважаючи, яка на них лежить відповідальність.

  Другий момент. Я на Укрзалізниці запустив досить важливі процеси, що стосується державних закупівель на Укрзалізниці. За минулий рік було зекономлено мільярди гривень на держзакупівлях. В якійсь мірі Укрзалізниця стала тим тестовим майданчиком, і підприємства Мінінфраструктури стали тестовим майданчиком, на яких система ProZorro тестувалася першу половину року. І якщо ви подивитесь, підприємства Мінінфраструктури на сьогодні є лідерами по кількості закупівель, які проходять через систему ProZorro, яка зарекомендувала себе ультраякісно. Публічні державні закупівлі, публічні закупівлі на державних підприємствах повинні стати нормою. Не повинно бути виключень. Ми повинні перейти на нові прозорі умови закупівель, що зекономить величезні гроші, завдяки яким ми зможемо платити справедливу зарплатню не лише для держслужбовців, а й для керівників державних підприємств. Ми повинні цей принцип закріпити законодавчо, вийти з ілюзії і почати жити по-новому і будувати нашу державу.

  Якщо ці принципи, про які говорили мої колеги, про які говорю зараз я, будуть дотримані, я готовий працювати далі, і мої колеги готові далі працювати.

   

  НАТАЛІЯ ЯРЕСЬКО: Ми всі прийшли рік тому будувати країну разом. І для того, щоби бути успішними, політична підтримка мусить бути з боку парламентської коаліції. Минулого року ми домоглися цієї підтримки через постійний спротив і протидію. Так бути не може. Це ненормально. Ми готові командою подалі працювати. Ми готові командою подалі боротися за майбутнє нашої країни, за майбутнє нашого народу. Але нам потрібна реальна підтримка коаліції.

  Принципом має стати безперечна підтримка програми реформ, програми співробітництва з Міжнародним валютним фондом,  в тому числі негайно прийняти всі закони, які дозволять прозору приватизацію. Жодного політичного втручання в зміну керівництва ТОП-60 державних підприємств на базі незалежного номінаційного комітету, який був створений тут, в цьому Уряді, рік тому. І деполітизація Державної фіскальної служби, де ми почали створювати нову систему адміністрування податків.

   Я закликаю увесь політикум країни зберегти державу, відійти від особистих інтересів, боротися за наше майбутнє разом. Прискорити реформи, які ми розпочинали, які ми робимо. Дякую за увагу.

   

  АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК: Я хотів би почати зі слів особистої подяки кожному, хто сидить за цим столом. Ми з вами зібралися в Уряд рік тому. Багато хто не знав один одного. Але за цей рік ми стали справжньою командою. І те, що сьогодні відбувається, - це свідчення того, що ми є дійсно команда українського Уряду. Українського Уряду, який працює на ті реформи, які необхідні для цієї країни. У нас наступний принцип: один за всіх і всі за одного. Ми прийшли єдиною командою і ми будемо працювати єдиною командою.

  Ми визначили ті принципи, на яких Уряд далі буде продовжувати працювати. Ці принципи підписані членами коаліції, це все було викладено на папері. Ми вимагаємо не декларацій, а слідування тому, чого очікує від нас суспільство і чого очікує від нас український народ – чесність, прозорість, відповідальність. Відсутність шантажу, політичного тиску і торгів під столом за посади міністрів, заступників, керівників державних компаній.

  Виключно чесна і прозора робота. Єдність між Урядом, Президентом і Парламентом. Єдність за принципами, цінностями і підходами. Саме тому нами прийняте наступне рішення. Це рішення працювати однією-єдиною командою і це рішення щодо підготовки  і оприлюднення чіткого покрокового плану дій на наступних принаймні 12 місяців. План дій, який передбачає як прийняття законів, так і їх виконання. План дій, який передбачає: міністр, який призначений Парламентом, несе всю повноту відповідальності за свою галузь і за те міністерство, де він працює. І жоден політичний діяч, і жоден політик не має права втручатися в діяльність цього міністра і Уряду в цілому. Втручатися через власні бізнес-інтереси чи через політичний шантаж і спроби вплинути на рішення того чи іншого міністра чи тієї чи іншої державної компанії, яка призначена міністром або номінаційним комітетом на прозорих і відвертих умовах.

  Ми це виставляємо як свої принципи подальшої роботи. Разом прийшли, разом працюємо. Якщо наша місія буде виконана – разом підемо. Але зараз ми чітко зазначаємо: ми далі будемо боротися за майбутнє країни і за те, чого очікує український народ – за реальні і справжні зміни в країні. Дякуємо.