• In English
 • Геннадій Зубко: 400 млн. євро від ЄІБ отримають регіони для розвитку житлово-комунальних підприємств
  опубліковано 03 лютого 2016 року о 17:43

  3 лютого Парламент ратифікував Угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), яка дозволить залучити 400 млн. євро для модернізації житлово-комунального господарства в регіонах.

  Кошти підуть на фінансування регіональних проектів з відновлення міської інфраструктури, поліпшення енергоефективності комунальних підприємств, підвищення якості послуг для населення у середніх і великих містах України.

  «Реалізація Угоди дозволить підвищити енергоефективність та знизити витрати місцевих бюджетів на опалення шкіл, дитячих садочків, лікарень, покращити вуличне освітлення у містах, приділити належну увагу екологічним питанням, переробці побутових відходів, реконструювати систему центрального водопостачання, модернізувати системи теплозабезпечення тощо. Це заходи, які вплинуть на життя кожного українця, зроблять наші домівки теплішими, вулиці безпечнішими, а якість води кращою», - зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

  Наразі Мінрегіон спільно з ЄІБ вивчає потреби місцевих громад і збирає всю необхідну інформацію від потенційних міст-учасників, щоб уже до кінця поточного року розпочати реалізацію проектів. «Я закликаю усіх міських голів зайняти активну позицію з цього питання, ми чекаємо від вас якісних пропозицій з втілення в життя таких проектів у ваших містах», - додав Геннадій Зубко.

  https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifІнвестиційна програма з ЄІБ передбачає безпрецедентні умови залучення «найдешевших і найдовших грошей». Загальний період погашення позики по проектам освітлення і поводження з побутовими відходами складає 15 років, модернізації постачання тепла -  22 роки, по проектам модернізації постачання води – 30 років. Більше того, канікули по виплаті кредиту сягатимуть до 8 років.

  Нагадаємо, 23 липня 2015 року Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та Віце-президент ЄІБ Ласло Бараньяй підписали фінансову Угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком для фінансування проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» на суму 400 млн. євро.