• In English
 • Верховна Рада ратифікувала Угоду між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі "Креативна Європа"
  опубліковано 03 лютого 2016 року о 13:06

  Сьогодні, 3 лютого, Верховною Радою України прийнято Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі «Креативна Європа»: програма Європейського Союзу для сектору культури та креативності, та про співробітництво між Україною та Європейським Союзом у підпрограмі «Медіа» програми «Креативна Європа». За відповідне рішення проголосували 244 народні депутати.

  Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури України В`ячеслав Кириленко, представляючи даний законопроект, зазначив: «Запропонований законопроект про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів і Європейською Комісією про приєднання до програми «Креативна Європа» — програми Євросоюзу, спрямований на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Теперішній етап програми розрахований в своїй дії до 2020 року, учасниками якого є країни ЄС, кандидати до вступу в ЄС, а також країни з якими укладено рамкові угоди. Бюджет програми сягає близько півтора мільярди євро, і з моменту ратифікації і оформлення всіх відповідних процедур, Україна також буде брати участь у розподілі цього бюджету.

  Основна мета участі України у програмі «Креативна Європа»:  розвиток українського сектору культури, просування конкурентоздатності українського культурного продукту,промоція і захист культурного та мовного розмаїття в Україні, і як наслідок — інтеграція України до повноцінного європейського культурного простору. Сума внеску на цей 2016рік складає лише 1 євро. У подальшому будуть визначатися окремі суми для кожного року.

  Україна зможе брати участь у програмі за чотирма напрямками, це проекти у взаємодії від трьох до десяти країн і сума кожного проекту від 100 тисяч євро до 2 млн. євро. Після ратифікації Угоди всі напрямки програми «Креативна Європа» стануть доступними для України.»

  В’ячеслав Кириленко також повідомив, що Міністерство культури найближчим часом створить Національне бюро програми «Креативна Європа»:

  «Ми оголосимо відкритий  конкурс на керівника Національного бюро програми і тому всі проекти, які будуть реалізовуватись у рамках «Креативної Європи» будуть визначатись Національним бюро, яке повністю буде підконтрольне громадськості. Парламент також, як законодавчий орган, буде впливати на ці процеси».