• In English
 • Держенергоефективності та Німецьке енергетичне агентство DENA обговорили можливі шляхи співпраці у сфері енергоефективності
  опубліковано 03 лютого 2016 року о 09:58

  Голова Агентства Сергій Савчук провів зустріч із Штенцелем Бастіаном, керівником проектів у Східній Європі (DENA) та Румянцевою Інною, координатором ініціативи «Енергоефективність-Україна». Сторони обговорили можливі напрямки співпраці у сфері енергоефективності, зокрема щодо стимулювання масштабного  утеплення багатоповерхівок по всій Україні.

  На початку зустрічі Сергій Савчук представив державну програму з термомодернізації житла. За його словами, термомодернізація житла та бюджетних установ є привабливою для інвесторів. Для розвитку цієї сфери прийнято ряд стимулів, зокрема  ЕСКО-сервіс.

  Водночас, Голова Держенергоефективності звернув увагу, що сьогодні Україна має великий потенціал і у відновлюваній енергетиці. Він зауважив, що в Україні спрощено процедуру введення в експлуатацію об’єктів теплоенергетики, які використовують відновлювані джерела енергії.

  Голова Держенергоефективності повідомив, що Агентство ініціює створення в Україні так званих Біоенергетичних селищ. Наразі вже маємо типову модель, над якою працювали спільно з представниками Агентства з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR) та Біоенергетичною асоціацією України.

  В свою чергу, німецька сторона висловила готовність поділитися напрацюваннями та досвідом у сфері термомодернізації та відновлюваної енергетики, а також провести спільні комунікаційні заходи, спрямовані на популяризацію питань енергоефективності та відновлюваної енергетики.

  Довідково

  DENA-німецький експертний центр з енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та інтелектуальних енергосистем.

  Воно ініціює типові проекти, консультує політиків, виробників і постачальників послуг, розвиває мережі, інформує споживачів, проводить оцінку технологій, аналіз зарубіжних ринків і розробляє сценарії майбутнього.