• In English
 • Україна виконує всі домовленості з Радою Європи на шляху реформування країни, - Геннадій Зубко
  опубліковано 02 лютого 2016 року о 14:15

  Україна виконує всі домовленості з Радою Європи на шляху реформування країни. А головним пріоритетом співпраці України та РЄ залишається питання децентралізації та реформа місцевого самоврядування. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час зустрічі зі співдоповідачами Моніторингового комітету ПА РЄ по Україні Жорді Шуклою та Акселем Фішером.

  «Попри труднощі, викликані російською агресією, ми продовжуємо всі реформи, передбачені  Планом дій на 2015-2017 роки. Рада Європи є нашим важливим і надійним партнером у цьому», - сказав Геннадій Зубко. Він підкреслив, що Україна повністю виконує Мінські домовленості, тоді як РФ та керовані нею незаконні збройні формування постійно їх порушують.

  За словами Геннадія Зубка, поступ головної реформи країни вже відчули на місцях – доходи органів місцевого самоврядування виросли більше, ніж на 42%. Це стало можливим завдяки проведенню бюджетної та податкової децентралізації.

  «Вже ухвалено новий закон про державну службу і підготовлено до прийняття законопроект про службу в органах місцевого самоврядування державного управління», - наголосив урядовець. Геннадій Зубко підкреслив, що передача функцій і повноважень від центральної влади на місцевий рівень є одним із кроків у боротьбі з корупцією, оскільки робить діяльність влади більш прозорою та підконтрольною.

  За словами Геннадія Зубка, тепер головне – зафіксувати всі позитивні зрушення шляхом внесення змін до Конституції в частині децентралізації та проведення судової реформи. «Депутати мають виконати свій обов’язок перед країною, перед народом та дати можливість місцевому самоврядуванню вирішувати проблеми на базовому рівні. Мінрегіон вже сьогодні готує пакет змін до законодавства, який стосуватиметься передачі функцій державного управління від центру на місця у 22 сферах», - заявив Віце-прем’єр-міністр.

  «Ми позитивно оцінюємо хід проведення реформ в Україні», - зазначив у відповідь Жорді Шукла.

  Співдоповідачі Моніторингового комітету підтвердили позицію Ради Європи щодо непорушності суверенітету та територіальної цілісності України, а також наголосили, що РФ не дотримується виконання Мінських угод.

  Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства є одним з ключових в частині імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС.