• In English
 • НКЦПФР підтримала впровадження Міжнародного стандарту обміну повідомленнями ISO 20022
  опубліковано 28 січня 2016 року о 18:28

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, розглянувши пропозицію SWIFT приєднатися до Хартії Гармонізації ISO 20022, вирішила підтримати принципи, викладені в Хартії Гармонізації ISO 20022 щодо впровадження на ринку капіталу України Міжнародних стандартів обміну повідомленнями ISO 20022.

  Стандарт ISO 20022 визначає універсальний підхід до взаємодії різних систем учасників фінансового ринку, є світовим відкритим стандартом, що не контролюється якимось єдиним суб’єктом, він є відкритим для всіх бажаючих та безкоштовний для всіх, хто бажає його запровадити у будь-якій мережі. ISO 20022 являє собою методологію, яка може допомагати встановлювати стандарти фінансових повідомлень. 

  Комісія рекомендуватиме ПАТ «Національний депозитарій України» приєднатися до Хартії Гармонізації ISO 20022, а також іншим професійним учасникам ринку, в тому числі, ПАТ «Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках» долучитися до процесу впровадження Міжнародних стандартів обміну повідомленнями ISO 20022.

  Стандарт ISO 20022 офіційно було прийнято у 2004 році. Директивою ЄС про ринки фінансових інструментів (MiFID II) стандарт ISO 20022 передбачено, як базисний для обміну фінансовими повідомленнями.

  Наразі його застосовують у Єдиному європейському платіжному просторі SEPA (Single Euro Payments Area), SWIFT, міжнародних системах CLS та Euroclear тощо. Ініціатива Федеральної резервної системи США з глобального стандарту для транскордонних платежів IPF (International Payments Framework) також базується на цьому стандарті.

  Впровадження ISO 20022 на ринку капіталу України дозволить створити єдиний стандарт обміну повідомленнями щодо електронних платежів та цінних паперів, що сприятиме вирішенню проблеми сумісності українських розрахункових систем з міжнародними, та зробить ринок капіталу України більш доступним для іноземних учасників тощо.