• In English
 • У Волинській області майже 2 000 учасників АТО вже отримали у власність земельні ділянки
  опубліковано 28 січня 2016 року о 15:24

  На Волині процедуру оформлення землі у власність завершив 1931 учасник АТО. Військові отримали ділянки загальною площею 893 гектари. Органи місцевого самоврядування відвели 1044 ділянки, Головне управління Держгеокадастру у Волинській області – 885 ділянок, районні держадміністрації – 2 ділянки.

  Загалом із початку запровадження ініціативи про виділення землі на Волині виявили бажання отримати ділянки 5 386 учасників антитерористичної операції. До органів місцевого самоврядування із клопотаннями про отримання землі звернулись 4066 військовослужбовців, до землевпорядної служби – 1315, районних державних адміністрацій – 5 осіб.

  На сьогодні учасникам АТО надали 3 609 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення ділянок загальною площею 1663 гектари.

  Землевпорядники продовжують формувати резерв земель для військових. Наразі до переліку ділянок, що можуть бути передані учасникам АТО у власність включили 4029,5 га земельних масивів. З них 1427,8 га військовослужбовці можуть отримати для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських споруд та 10 га для індивідуального дачного будівництва. Більше 2360 га земель призначені для особистого селянського господарства та 231,3 га для ведення садівництва.

  Учасники АТО можуть ознайомитись з переліком зарезервованих земель у графічному альбомі-атласі, розміщеному на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Волинській області.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.