• In English
 • Особи, винні в постачанні Збройним Силам України неякісних трекінгових шкарпеток, будуть притягнені до відповідальності
  опубліковано 28 січня 2016 року о 12:11

  Відповідно до наказу Міністерства оборони України «Про призначення службового розслідування» від 17 грудня 2015 року № 732, Головне управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України проводить розслідування порушень під час проведення торгів та укладання договорів про поставку Міністерству оборони України у 2015 році трекінгових шкарпеток.

  Ці порушення були виявлені ще у листопаді 2015 року, коли на виконання доручення Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака, з метою запобігання можливим порушенням з боку посадових осіб та недопущення заподіяння збитків державі, Головною інспекцією Міністерства оборони України було перевірено організацію закупівлі літніх та зимових шкарпеток для військовослужбовців Збройних Сил України.

  З метою встановлення якості трекінгових шкарпеток, поставлених суб’єктами підприємницької діяльності Міністерству оборони,були проведені лабораторні випробування, які виявили невідповідність наданих зразків вимогам технічних умов Міноборони, а саме: за вмістом складників сировинного складу у готовому виробі, лінійним вимірам та змінами лінійних розмірів після мокрих обробок.

  Відповідно до розпорядження начальника Тилу Збройних Сил України, видачу літніх та зимових трекінгових шкарпеток було призупинено.

  У січні 2016 року створено робочу групу щодо вирішення проблемних питань з постачання трекінгових шкарпеток для забезпечення Збройних Сил України, до складу якої  увійшли представники Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України та постачальники речового майна.

  За результатами перевірки посадові особи, винні у порушенні чинного законодавства,будуть притягнені до відповідальності. У разі виявлення в їхніх діях ознак кримінальних правопорушень відповідні матеріали будуть передані до органів, уповноважених проводити досудові розслідування.

  Принциповою позицією Міністра оборони України є боротьба з посадовими зловживаннями, корупцією та розкраданням військового майна.