• In English
 • Оперативна інформація про захворюваність на грип та ГРВІ
  опубліковано 28 січня 2016 року о 11:54

  Державна санітарно-епідеміологічна служба України інформує, що за добу 27 січня всього в Україні зареєстровано 80 720 звернень по медичну допомогу через захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. З них 38 440 дітей.

  «Нині можемо констатувати стабілізацію епідемічного процесу. У порівнянні із даними за понеділок кількість зареєстрованих випадків грипу та ГРВІ по Україні зменшилась майже на 6 %, – зазначає Святослав Протас, т.в.о. Голови Держсанепідслужби, головного державного санітарного лікаря України. – У більшості регіонів фіксуємо спад захворюваності. Проте до епідемічного процесу підключилися області, де не спостерігалася значна активність раніше. Наприклад, у Харківській області за 27 січня спостерігаємо збільшення випадків захворюваності на грип  та ГРВІ майже втричі».

  Крім того за показниками останньої доби найвищий темп приросту захворюваності на грип і ГРВІ зафіксовано також у Житомирській, Миколаївській, Одеській, Волинській та Вінницькій областях. У порівнянні із минулими даними, захворюваність йде на спад у Дніпропетровській, Кіровоградській, Чернівецькій, Сумській областях та м. Києві.

  За 27 січня госпіталізовано 3 430 хворих, з них – 1794 дитини. Серед захворілих на грип та ГРВІ 804 медичних працівників.

  Обмежувальні заходи введені в усіх адміністративних регіонах України. Станом на 27 січня навчання залишається призупиненим у 11 885 загальноосвітньому навчальному закладі, дитячому навчальному та інших закладах.

  Державна санітарно-епідеміологічна служба України рекомендує громадянам уникати місць масового скупчення людей, бути уважними до свого здоров’я та, у разі необхідності, вчасно звертатися по допомогу до медичних закладів.

  За оперативними даними лабораторій Держсанепідслужби за 27 січня лабораторно підтверджено грип у зразках 24 померлих (по 4 летальних випадки зафіксовано у Запорізькій та Київській областях, по 3 – у Донецькій та Черкаській, по 2 - в місті Києві, Одеській та Сумській  областях, по одному випадку в Дніпропетровській, Кіровоградській, Чернівецькій та Чернігівській  областях).

  З початку епідсезону, з 28 вересня минулого року, на ГРВІ та грип в Україні вже перехворіли 3млн 17454 особи.