• In English
 • Олексій Павленко: Україна змогла подолати економічну залежність від Росії в агросекторі
  опубліковано 27 січня 2016 року о 10:40

  Завдяки продуманим, оперативним і адекватним діям Україна змогла ефективно протистояти Росії у продовольчій війні. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  За його словами, Мінагрополітики зіграло в цьому процесі спрямовуючу роль, за короткий час налагодивши мережу контактів з міжнародними партнерами та забезпечивши наших виробників максимально легкими і прозорими механізмами експортної діяльності.

  «Ми намагалися використати тиск з боку Росії як додатковий імпульс для переорієнтації ділової активності українських агровиробників на інших, більш надійних і перспективних суб’єктів.  Міністерство доклало максимум зусиль, аби допомогти вітчизняним аграріям освоїти нові ринки збуту своєї продукції та адаптуватися до нових умов. Сьогодні можна відповідально стверджувати, що нам вдалося досягнути цієї мети, і економічна залежність України від Росії в аграрному секторі майже повністю подолана», - наголосив Міністр.

  «Диверсифікація ринків завдяки розширенню географії експорту дозволила агросектору України відносно безболісно перенести втрату не надто вибагливого російського споживача, який ніколи не мотивував наших виробників підвищувати стандарти якості своєї продукції», - зазначає очільник відомства.

  Зокрема, одним з найбільших споживачів української агропродукції став Європейський Союз, частка якого за підсумками 11 місяців 2015 року в загальній структурі українського зовнішньоторговельного обігу сільськогосподарської продукції складає 31,2%. Більше того, зі вступом в дію Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з 1 січня цього року прослідковується тенденція до інтенсифікації торговельних відносин між сторонами.

  «Лише за тиждень нового року українським експортерам було видано майже тисячу сертифікатів, які дають право на експорт товарів до країн ЄС, що свідчить як про визнану якість українських товарів у Європі, так і про успішний старт ЗВТ», - додав Міністр Олексій Павленко.