• In English
 • Прийнято законопроект про держоборонзамовлення
  опубліковано 26 січня 2016 року о 18:14

  Верховна Рада України у вівторок 229 голосами «за» прийняла законопроект №2090а «Про внесення змін до Закону України «Про державне оборонне замовлення».

  Перш за все, документ передбачає, що основні показники державного оборонного замовлення плануються на три роки. Це дозволить стратегічно планувати держзакупівлі та готуватися до впровадження новацій в озброєнні та техніці.

  Згідно з Законом, Мінекономрозвитку повинне розробляти проект держоборонзамовлення протягом місяця після прийняття Державного бюджету. Це дозволить оперативно підписувати контракти з виконавцями, розпочинати фінансування виробників озброєння та товарів військового призначення.

  Під час другого читання депутати внесли можливість виходити за рамки оборонного замовлення у надзвичайних ситуаціях: «У виняткових випадках, в умовах особливого періоду, у разі введення надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції чи виникнення кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, у разі нагальної потреби закупівля (постачання) продукції, робіт і послуг оборонного призначення здійснюється поза межами оборонного замовлення».

  Законопроект також впорядковує ціноутворення: його порядок визначатиме Кабінет Міністрів України, що дозволить мінімізувати ризик корупції.