• In English
 • Україна вперше взяла участь у засіданні Комітету з питань управління програмою "Креативна Європа" як учасник програми
  опубліковано 22 січня 2016 року о 12:16

  21 січня в Європейській Комісії відбулося засідання Комітету з питань управління програмою «Креативна Європа», на якому Україну представляв заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко. Вперше за історію культурних взаємин з Європейським Союзом Україну було запрошено, як учасника програми «Креативна Європа».

  Представники 37 країн-членів програми взяли участь в обговоренні ключових напрямків імплементації програми на 2016 рік, аналізі проектів та ініціатив культурного спрямування, які дістали підтримку Європейської Комісії у 2015 році.

  Вітаючи приєднання України до програми «Креативна Європа», керівник підрозділу «Культура та креативність» Європейської Комісії Мішель Маньє висловив сподівання на якнайшвидше завершення Україною необхідних процедур для набуття чинності укладеною в листопаді 2015 року Угодою про приєднання України до програми ЄС «Креативна Європа» та започаткування діяльності національного бюро програми.

  «Вже у лютому Європейська Комісія планує оголосити черговий конкурс для підтримки сектору культури країн-членів ЄС та країн-партнерів за підпрограмою «Культура», на фінансування якої у 2016 році очікується виділити близько 50 млн. євро. Маємо надію, що проектні пропозиції українських учасників у співпраці із закордонними партнерами стануть частиною цієї підтримки»,- зазначив серед іншого керівник програми «Креативна Європа» Карел Бартак.

  Нагадаємо, що Уряд вніс на розгляд Верховної Ради України розроблений Міністерством культури України проект Закону «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі «Креативна Європа»: програма Європейського Союзу для сектору культури та креативності, та про співробітництво між Україною та Європейським Союзом у підпрограмі «Медіа» програми «Креативна Європа» (реєстраційний номер 0077). 27 січня Комітет за питань європейської інтеграції, як головний комітет з підготовки законопроекту, планує розглянути зазначений проект на своєму засіданні.