• In English
 • Біоетанольний напрям має стати одним із ключових у 2016 році, - Олексій Павленко
  опубліковано 22 січня 2016 року о 11:36

  «Для нас біоетанольний напрям має стати одним із ключових у 2016 році. Водночас, розвиток виробництва біогазу та біопалив потребує вдосконалення вітчизняного законодавства», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко у своїй публікації на порталі «Agravery».

  За його словами, у 2015 році Мінагрополітики активно долучалося до підготовки та супроводу відповідних законопроектів, які передбачають:

  - вдосконалення законодавчої бази щодо «зелених тарифів» на електроенергію, яка виробляється з біогазу та біомаси;

  - спрощення дозвільної системи, зокрема, скасування ліцензування виробництва біогазу та рідких видів біопалива;

  - сприяння запровадженню спільних проектів з виробництва та експорту сировини та біопалив.

  Міністр наголосив, що наразі Україна знаходиться на шляху до стійкої енергетичної незалежності. Після приєднання до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства виникли зобов’язання нашої держави щодо імплементації Директив ЄС про впровадження біопалива, заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел та сертифікації біомаси, яка імпортується з України та в подальшому використовується у виробництві біопалива та електроенергії на території ЄС.

  «Зокрема, ми маємо хороший потенціал для виробництва біоетанолу, невичерпним джерелом для якого є вітчизняний аграрний сектор. Як приклад, тільки завдяки переробці 10 млн. тонн кукурудзи ми можемо виробляти не менше 4 млн. тонн біоетанолу», - додав Олексій Павленко.