• In English
 • Коментар МЗС України щодо ухвалення ЄП Резолюції щодо Угод про асоціацію/поглиблені і всеохоплюючі ЗВТ з Україною, Грузією і Молдовою
  опубліковано 22 січня 2016 року о 11:43

  В Україні вітають схвалення 21 січня Європейським Парламентом резолюції щодо Угод про асоціацію/поглиблені і всеохоплюючі зони вільної торгівлі з Україною, Грузією і Молдовою та розглядають її як свідчення послідовної підтримки з боку ЄП реформаторських зусиль трьох країн на шляху європейської інтеграції.

  Ключовими сигналами ухваленої резолюції є засудження кроків РФ, що спрямовані на протидію євроінтеграційним прагненням держав-партнерів, а також чіткий заклик на адресу Росії припинити окупацію Криму та подальше провокування конфліктів на територіях цих країн.

  Надзвичайно важливим сигналом є підтримка Європейським парламентом грудневого рішення Ради ЄС продовжити санкції проти РФ з огляду на невиконання Мінських домовленостей, а також заклик до російської влади негайно звільнити усіх незаконно утримуваних українців, зокрема Надію Савченко та Олега Сенцова. Україна також вдячна за підтримку її ініціативи щодо розгортання місії ЄС у рамках СПБО на підтримку імплементації Мінських домовленостей.

  ЄП підтримав позитивні рекомендації Єврокомісії у контексті візової лібералізації з Україною. Висловлено очікування, що Рада ЄС і держави-члени ухвалять відповідне рішення без затримки.

  Українська сторона особливо вдячна за чіткий сигнал з боку Європейського Парламенту – інституції, яка репрезентує собою прямий голос громадян ЄС –  що будь-яка європейська держава у відповідності до статті 49 Договору про ЄС може претендувати на членство в Європейському Союзі.

  Україна, попри складні безпекові обставини, залишатиметься рішучою у виконанні Угоди про асоціацію та імплементації завдань, передбачених порядком денним асоціації.

  У цьому зв’язку в Україні розраховують на продовження активної підтримки ЄС процесу європейських перетворень у нашій державі.