• In English
 • Міністр оборони: На сьогодні Україна має боєздатну армію
  опубліковано 21 січня 2016 року о 13:28

  Спільно з іноземними експертами та радниками при Міністерстві оборони та Збройних Силах України опрацьовано основні положення щодо реформування Міністерства оборони і Генерального штабу за стандартами країн НАТО. Підготовлено дорожню карту реалізації цих реформ. Про це сьогодні, 21 січня, повідомив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час круглого столу в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

  Він зауважив, що при проведенні реформ за основу взято побудову структур, збалансованих за обсягом завдань і чисельністю персоналу, чітке розмежування повноважень структурних підрозділів, посилення відповідальності керівників та виключення корупції при прийнятті рішень.

  «На даний час в державі створено військовий оперативний резерв першої черги, який в найкоротший термін може зі зброєю в руках почати захищати нашу країну. Завершується створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних. З метою реформування системи матеріально-технічного забезпечення започатковані і реалізуються сім проектів у сферах закупівель, управління державними підприємствами, речового та продовольчого забезпечення, харчування військовослужбовців, а також забезпечення їх житлом. Запроваджена система електронних закупівель, яка дала змогу прискорити процедури торгів та зберегти державі понад 176 мільйонів гривень», – зазначив генерал армії України Степан Полторак.

  Керівник оборонного відомства поінформував, що наразі норми харчування військових доведено до загальноєвропейських норм. Систему речового забезпечення приведено до стандартів НАТО. Суттєво вдосконалено систему медичного забезпечення. Проведена значна робота щодо збільшення  привабливості військової служби та підвищено рівень соціальних і правових гарантій, зокрема, значно підвищено грошове утримання військовослужбовців усіх категорій.

  «Як результат, на сьогодні Україна має боєздатну армію, яка за чисельністю та бойовими можливостями є незрівнянно сильнішою, ніж на початку боротьби із зовнішнім агресором», – наголосив Міністр оборони України.