• In English
 • Ігор Перегінець взяв участь у засіданні робочої групи ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення»
  опубліковано 18 січня 2016 року о 12:18

  Заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець взяв участь у черговому засіданні робочої групи ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення», що відбулося 14 - 15 січня 2016 року у м. Токіо, Японія.

  У ході зустрічі Ігор Перегінець представив бачення та процес реформування системи громадського здоров’я в Україні, ключові результати оцінювання в рамках ініціативи «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров’я», а також проектні пропозиції у сфері біологічної безпеки та захисту в Україні, які потребують підтримки донорів.

  Під час засідання широко обговорювалося питання розвитку ініціативи «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров’я». Україна приєдналася до вказаної ініціативи у жовтні 2015 року та стала шостою країною, яка ініціювала проведення національної оцінки у рамках вказаної програми.

  У листопаді 2015 року група експертів «Глобального порядку денного з питань безпеки здоров’я» провела оцінку в Україні, яка включала питання антибіотикорезистентності, біологічної безпеки та захисту, імунопрофілактики, зоонозних інфекцій, епіднагляду в режимі реального часу, системи лабораторного контролю, взаємодії з правоохоронними органами, реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я тощо. За результатами оцінки було підготовлено звіт.

  Проведення вказаної оцінки та її результати стануть підставою для надання підтримки Україні міжнародною спільнотою у напрямі посилення системи біобезпеки та біозахисту країни, а також реформування системи громадського здоров’я.

  Довідково

  Ініціатива «Глобальний порядок денний з питань безпеки здоров’я» започаткована у лютому 2014 року. На сьогодні партнерами ГПД є близько 50 держав, а також ВООЗ, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, Всесвітня організація охорони здоров’я тварин, ЄС, Світовий банк, Інтерпол, Африканський союз.

  Метою ініціативи є наближення до безпечного світу, захищеного від загроз для здоров’я, викликаних інфекційними захворюваннями. У сучасному світі епідемії інфекційних захворювань створюють не лише локальні, але і глобальні ризики, на які необхідно реагувати спільними зусиллями.