• In English
 • Олексій Павленко: Планується збільшити інвестиції в агросектор до 2 млрд. доларів США в цьому році
  опубліковано 18 січня 2016 року о 11:54

  «Пошук інвесторів є одним з головних аспектів покращення становища в агросекторі. Без додаткових капіталовкладень неможлива модернізація виробничих потужностей. У 2016 році Мінагрополітики продовжить переговорний процес з міжнародними і регіональними фінансовими інститутами з метою залучення фінансових ресурсів», - заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко в інтерв’ю інтернет-ресурсу «AgroPortal.ua»

  За словами Міністра, у 2015 році інвестиції в сільське господарство склали близько $1 млрд. Цього року планується збільшити їх до $2 млрд. Серед перспективних інвесторів – Міжнародна фінансова корпорація, Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку та Європейський інвестиційний банк.

  «Вже сьогодні ми бачимо результати активної співпраці з Європейським інвестиційним банком - нам вдалося підписати угоду про залучення 10 млрд. грн. кредитних грошей для аграріїв. Наступний крок - залучення інвестицій у відновлення систем зрошення на Півдні України, що дозволить підвищити врожайність і збільшити виробництво у сфері агропромислового комплексу», - повідомив голова відомства.

  Він зазначив, що реалізація проекту зрошення стратегічно важлива для України. Відновлення іригації у південному регіоні дозволить збільшити врожайність та підвищити доходи сільгоспвиробників.

  «У 2016- 2017 роках ми очікуємо залучити $1,5-2 млрд. інвестицій. Передбачуваний ефект від реалізації проекту - зрошення майже 500 тис. га сільськогосподарських угідь. Хочу відзначити і соціально-економічний ефект відродження систем зрошення. Реалізація проекту має кілька складових: збільшення посівних площ і як наслідок - збільшення врожайності, збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів, розвиток інфраструктури регіонів, економічний розвиток сільських територій та нові робочі місця», - додав Олексій Павленко.