• In English
 • Україна запустила новий експортний маршрут до Китаю в обхід Росії, - Геннадій Зубко
  опубліковано 15 січня 2016 року о 15:43

  Україна запустила тестовий контейнерний поїзд у Китай за новим маршрутом «Шовкого шляху» в обхід Росії. Він дозволить значно збільшити обсяги вантажних перевезень до країн Азії, наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час урочистого запуску поїзда в рамках робочої поїздки до Одеської області.

  «Ми можемо дивитись в майбутнє як велика транзитна країна, яка може не лише постачати та завозити товари для себе, а ще й бути надійним перевізником для країн Європи та Азії», - наголосив Геннадій Зубко.

  Експериментальний рейс відправився з Іллічівського порту за маршрутом Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай (через Каспійське та Чорне моря) -  новим напрямом «Шовкового шляху». Він включає паромні переправи Чорного та Каспійських морів (Іллічівськ - Батумі і Алят - Актау-Порт). Контейнерний поїзд складається з 20 вагонів і дозволить доставити вантаж з Іллічівська до Достику (Китай) за 11-12 днів.

  «Запуск цього потяга – це результат багаторічної роботи. Нам вдалося побудувати нормальні партнерські двосторонні відносини з країнами, через які проходить цей маршрут. Сподіваємось, що і Туркменістан також долучиться до цього проекту», - сказав  Віце-прем’єр-міністр України.

  «Минулого року завдяки зусиллям Президента України Петра Порошенка, переговорам Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, роботі міжурядових комісій, Міністерства інфраструктури України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, ПАТ «Українська залізниця» цей проект став реальністю», - додав він.

  Геннадій Зубко наголосив, що запуск цього маршруту також допоможе  вирішити дуже важливе питання імпорту в Україну світних нафтопродуктів та скрапленого газу. «Це те, що дасть можливість диверсифікувати поставки енергоносіїв в Україну», - зазначив він.

  «Цей маршрут є альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки у східному напрямку в обхід території Росії. Адже Росія повністю зупинила транзит будь-яких товарів походженням з України через свою територію, незалежно від країни кінцевого призначення. Завдяки новому маршруту Україна більше не залежатиме від рішень російської сторони і зможе значно збільшити обсяги експортних перевезень до країн Азії. Це справжня економічна і політична перемога міжурядових комісій і Уряду в цілому, а також Президента України», - наголосив Геннадій Зубко.

  За його словами, для організації курсування поїзду значну та кропітку роботу провели Міністерство інфраструктури на чолі з Андрієм Пивоварським, ПАТ «Українська залізниця» та Координаційний Комітет Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту.

  Нагадаємо, 14 січня Азербайджан, Казахстан, Грузія і Україна підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом. Документ передбачає проведення комплексних заходів щодо спрощення руху потягів за маршрутом і збільшення вантажообігу.

  Довідково

  Обсяги перевезень між Україною та Китайською Народною Республікою у 2015 році склали 25,48 млн. тонн, що на 2,25 млн. тонн або на 11% більше, ніж за 2014 рік. Це рекордний показник за останні 10 років. На сьогодні Китай посідає перше місце в експортних перевезеннях з України, змістивши на другу позицію РФ (з першої позиції за останні 5 років) - 15,9 млн. тонн.