• In English
 • Олексій Павленко: Україна прагне і надалі розвивати співробітництво з Латвійською Республікою
  опубліковано 15 січня 2016 року о 16:03

  «Україна та Латвія мають тривалий досвід співробітництва в аграрному секторі, про що свідчить підписаний у жовтні Меморандум про співробітництво між міністерствами сільського господарства обох країн. Україна прагне і надалі розвивати економічний діалог з Латвійською Республікою, зокрема у частині з модернізації структур АПК та євроінтеграції», - відмітив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з Міністром сільського господарства Латвійської Республіки ЯнісомДуклавсом, яка відбулася в рамках Глобального форуму з продовольства та сільського господарства у Берліні.

  Олексій Павленко зазначив, що товарообіг між Україною та Латвією за 11 місяців 2015 року склав $43 млн. Зокрема, ми експортували продукції на суму 32 млн. дол. Основними експортними одиницями є вироби із зерна і хлібних злаків (5 млн. дол.), какао-боби, продукція з них, шоколад (5 млн. дол.), кондвироби (5 млн. дол.), залишки і відходи харчової промисловості (3 млн. дол.), спирт (2 млн. дол.), казеїн, альбумін (1,8 млн. дол.) та олія (1, 6 млн. дол.).

  Водночас до України з Латвійської республіки імпортуються спирт (3 млн. дол.), риба, ракоподібні, молюски (3 млн. дол.), готові та консервовані продукти з риби і ракоподібних (1,8 млн. дол.). Загальний імпорт за 11 місяців минулого року склав 11 млн. дол.

  Під час зустрічі Олексій Павленко також повідомив про стан домовленостей, які були досягнуті в результаті візиту делегації Міністерства аграрної політики та продовольства України до Латвії у листопаді 2015 року. Вони стосуються рибного господарства, лісового господарства та тваринництва.

  Зокрема, для виконання зазначених домовленостей за сприяння Департаменту міжнародного співробітництва у Державному лісовому агентстві та Державному агентстві рибного господарства було проведено предметні консультації з Національним експертом Міністерства сільського господарства Латвії в Україні, доктором сільськогосподарських наук Айнарсом Набельс-Шнейдерсом.

  У ході зустрічей було обговорено основні питання, які потребують консультативної допомоги відповідних інституцій у Латвії: у рибному секторі - інформація про фонд підтримки рибного господарства, законодавчі основи роботи інституту «Біор» та співпраця між науково-дослідними інститутами обох країн; у лісовому секторі - досвід адаптації законодавства до вимог ЄС, моделі управління лісовим господарством, вплив зміни клімату на ліс і лісове господарство, лісові ресурси в якості відновлюваного джерела енергії та питання сталого управління лісами

  «Що стосується розробки пропозицій щодо реалізації двостороннього пілотного проекту в галузі молочного фермерства, то відповідні пропозиції розробляються Департаментом Мінагрополітики України та будуть винесені на обговорення з Національним експертом Міністерства сільського господарства Латвії в Україні, доктором сільськогосподарських наук Айнарсом Набельс-Шнейдерсом», - повідомив Олексій Павленко.