• In English
 • Інна Совсун: Новий стандарт освіти визначатиме не курси, а компетенції для опанування випускниками
  опубліковано 15 січня 2016 року о 16:07

  Сьогодні, 15 січня 2016 року, розпочато прийом документів від претендентів до складу Науково-методичної ради МОН України, метою діяльності якої є розробка стандартів освіти.

  Вперше членів Науково-методичної ради відбирають за конкурсом. Раніше їх призначав особисто Міністр, зараз його функція як голови цієї ради обмежуватиметься лише кінцевим підписом на документі. Про це розповіла Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун в інтерв’ю «Радіо Свобода».

  За словами, Інни Совсун буде кардинально змінено підхід до формування стандартів освіти. Першими змінюватимуть стандарти вищої освіти. Попередні стандарти – це великі, розлогі, вкрай деталізовані документи, у яких досить чітко прописано для університетів, що і як їм робити, які курси викладати. Сьогодні ж більшість країн Європи, користуються компетентнісним підходом, коли держава диктує результати навчання, а як їх досягати – питання університетської автономії.

  «Сьогодні у нас уже є напрацювання щодо форми цього стандарту з тим, щоби зробити його коротким, зрозумілим, чітким і таким, що не визначатиме безпосередньо, які курси вчити, а визначатиме конкретні компетенції, якими повинен володіти випускник», - пояснила Інна Совсун.

  Науково-методична рада Міністерства освіти і науки розроблятиме загальний зміст навчання, а докладно прописуватимуть стандарти окремі комісії. У складі Науково-методичної ради буде сформовано 5 секторів: дошкільної освіти; загальної середньої освіти; професійної (професійно-технічної) освіти; вищої освіти; позашкільної освіти  та виховної роботи. Основними робочими органами секторів є галузеві, в окремих випадках міжгалузеві, науково-методичні комісії.