• In English
 • Міністр закордонних справ Павло Клімкін взяв участь у спеціальному засіданні Постійної ради ОБСЄ
  опубліковано 14 січня 2016 року о 18:00

  14 січня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у спеціальному засіданні Постійної ради ОБСЄ, першому під егідою Німецького головування в ОБСЄ у 2016 році.

  У своїй заяві на засіданні Павло Клімкін запевнив у підтримці Україною зусиль Головування, спрямованих на забезпечення безпечного майбутнього у регіоні ОБСЄ.

  Міністр високо оцінив принципову позицію Німеччини щодо неприйнятного характеру спроб Росії змінити кордони в Європі силовим шляхом. Він також привітав наміри Німеччини зосередитися на забезпеченні мирного врегулювання кризи в та навколо України, викликаної російською агресією проти України, що було визначено одним з ключових пріоритетів Головування у 2016 році.

  «Оскільки ситуація на Донбасі залишається крихкою, а зусилля України з виконання Мінських домовленостей досі не підтримані аналогічними кроками з боку РФ та проросійських бойовиків, потрібно посилювати роботу Спеціальної моніторингової місії в Україні на Донбасі», - заявив Міністр.

  Серед найбільш важливих завдань, що вимагають залучення ОБСЄ – всеосяжне припинення вогню, відновлення контролю над українсько-російським кордоном, звільнення всіх українських полонених та заручників, у тому числі незаконно затриманих в Росії, проведення місцевих виборів в окремих районах Донбасу згідно з українським законодавством, стандартами ОБСЄ та за спостереження БДІПЛ ОБСЄ, забезпечення доступу міжнародних гуманітарних організацій на окуповані території.

  Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив про необхідність посилення кризового інструментарію ОБСЄ, виходячи з уроків кризи в та навколо України. Наголосив на важливості забезпечення повної поваги до принципів та зобов’язань в рамках ОБСЄ як найціннішого доробку Організації.

  Більшість держав-учасниць ОБСЄ у своїх заявах на засіданні підтвердили свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та засудили продовження з боку Росії порушень ключових принципів в українських Криму та на Донбасі.