• In English
 • У 2016 році Держенергоефективності продовжить співпрацю з комітетами ВРУ щодо удосконалення законодавства у сфері енергоефективності
  опубліковано 14 січня 2016 року о 18:26

  У цьому році Агентство продовжуватиме роботу над імплементацією європейських директив, удосконаленням державної програми з енергоефективності та реалізацією вже прийнятих Національних планів дій з енергоефективності та відновлюваної енергетики. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час обговорення плану розвитку сфери енергоефективності у 2016 році, яке відбулося 14 січня у Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК під головуванням народного депутата України, Першого заступника Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександра Домбровського.

  У зустрічі також взяли участь народний депутат України, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету ВРУ з питань ПЕК Олексій Рябчин, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ганна Вронська, представник НАК «Нафтогаз України» Юрій Войтович, представники громадських організацій, фінансових установ.

  Під час виступу Сергій Савчук зауважив, що ключовою ідеєю цього року має бути прийняття законопроекту «Про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг». Вже ведеться плідна робота над його удосконаленням за участю Мінрегіону, представників Парламенту та експертного середовища.

  Також запланована робота над законопроектом про енергетичну ефективність, проектами постанов Уряду щодо створення Фонду енергоефективності, про державну систему моніторингу показників енергобалансу, щодо стимулювання одержувачів субсидій до здійснення енергоефективних заходів та іншими.

  Голова Агентства також наголосив, що Держенергоефективності продовжуватиме удосконалювати вже діючу програму «теплих» кредитів, яка довела свою популярність. Так, за рік українські родини освоїли майже 1,3 млрд. грн. кредитних коштів на впровадження енергоефективних заходів. «На 2016 рік передбачено близько 900 млн. грн. на відшкодування частини суми кредитів за цією програмою. За нашими розрахунками, це дасть можливість українцям взяти «теплих» кредитів на 3,5 млрд. грн.», - зауважив Голова.

  Також Агентство планує запропонувати ряд проектів нормативно-правових актів, які стимулюватимуть розвиток відновлюваних джерел енергії, зокрема, виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року.

  На переконання учасників дискусії у 2016 році першочергового вирішення потребують ще й такі питання: прийняття законопроекту про енергетичну ефективність будівель, підвищення обізнаності суспільства про енергоефективність, розвиток конкурентоспроможного ринку енергосервісу, підтримка вітчизняного виробника енергоефективного обладнання. І для цього необхідно ефективно скоординувати роботу усіх зацікавлених сторін.