• In English
 • Мінсоцполітики актуалізує співпрацю з Фондом народонаселення ООН в Україні
  опубліковано 14 січня 2016 року о 15:21

  У Мінсоцполітики відбулася зустріч заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сергія Устименка з Регіональним директором Фонду ООН у галузі народонаселення (ФН ООН) у країнах Східної Європи і Центральної Азії Хеймо Лаакконеном і новопризначеним Представником Фонду в Україні Каспаром Піком.

  Заступник Міністра наголосив, що Мінсоцполітики має багаторічний плідний досвід співробітництва з Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні і подякував керівництву Фонду за активну співпрацю, яка дає змогу нашій країні прогресувати в таких галузях, як підтримка активного старіння населення, гендерна рівність, подолання домашнього насильства та інших.

  Пан Лаакконен відзначив, що найбільш плідного характеру співробітництво набуло протягом останніх двох років. «Ми маємо багато можливостей для сприяння зусиллям Мінсоцполітики як у розбудові інститутів на національному рівні, так і в конкретних, більш локальних проектах. Фонд готовий усіляко підтримувати вашу країну», - наголосив представник ФН ООН.

  Під час зустрічі було зазначено, що завдяки підтримці Фонду народонаселення ООН на Сході України працюють мобільні групи, які виявляють факти гендерного насильства і надають допомогу постраждалим. З огляду на незавершеність військового конфлікту і невирішеність основних проблем, які спричинюють гендерне насильство, представники Мінсоцполітики висловилися за продовження роботи таких груп і цього року.

  Керівники управлінь і департаментів Міністерства поінформували про основні напрямки співробітництва з Фондом народонаселення. Йшлося, зокрема, про допомогу експертів Фонду у реформуванні системи надання соціальних послуг, вирішення соціальних потреб населення, яке постраждало внаслідок  збройного конфлікту на Сході України, допомогу українським воїнам, які повертаються із зони бойових дій. Торкнулися учасники зустрічі і актуального в рамках процесу децентралізації питання перенесення центрів надання основних соціальних послуг населенню в регіони.

  Важливою залишається і експертна підтримка ФН ООН в розробці законів і підзаконних актів, зокрема, в підготовці до ратифікації Україною Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству і боротьбу з цими явищами.

  Зазначена Конвенція біла прийнята Комітетом міністрів Ради Європи 7 квітня 2011 р., набула чинності 1 серпня 2014 р. Україна підписала цей важливий міжнародний правовий документ 7 листопада 2011 р., ставши однією з 20 держав-учасників. Триває підготовка до ратифікації Конвенції нашою країною.

  Нагадаємо, співробітництво Мінсоцполітики і Фонду народонаселення ООН відбувається в рамках Програми співробітництва на 2012-2016 роки за двома основними напрямами:

  -   розвиток системи соціального захисту вразливих верств населення, зокрема, осіб похилого віку;

  - забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

  3 червня 2014 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Мінсоцполітики України і Фондом ООН у галузі народонаселення, який, зокрема, передбачає сприяння у забезпеченні соціальних прав і потреб людини, у тому числі прав і потреб тимчасово переміщених осіб.