• In English
 • Уряд схвалив План заходів з відзначення Дня Соборності України у 2016 році
  опубліковано 13 січня 2016 року о 18:11

  Соборність України - одна з важливих тем історії для українського народу, який віками був позбавлений своєї власної державності. Акт возз’єднанняУкраїнської Народної Республіки  й Західноукраїнської Народної Республіки став могутнім виявом волі українців до етнічної і територіальної консолідації, свідченням їх національної самоідентифікації.

  Враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави на засіданні Уряду було затверджено План заходів з відзначення у 2016 році Дня Соборності України на державному рівні. Відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з відзначення у 2016 році Дня Соборності України» розроблений  Міністерством культури України на виконання Указу Президента України від 30 грудня 2015 року № 731 «Про відзначення  у 2016 році Дня Соборності України».

  Планом заходів передбачено проведення 22 січня в місті Києві урочистостей за участю керівництва держави, представників центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, народних депутатів України, учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, представників української діаспори, громадських об’єднань і релігійних організацій, діячів науки та культури, а також організацію та  проведення урочистих заходів в інших населених пунктах України.

  У цей день по всій Україні відбудеться покладання квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків та місць поховань видатних діячів УНР і ЗУНР, борців за незалежність України у XX столітті, загиблих учасників Революції Гідності та антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

  Крім того, заплановано створення циклу тематичних теле- та радіопередач з інформування громадськості про національно-визвольний рух в Україні на початку XX століття, сучасний етап боротьби за незалежність та територіальну цілісність України, зокрема, проведення тематичних заходів у навчальних закладах, закладах культури та  військових частинах.

  До відзначення Дня Соборності України будуть організовані нові та оновлено експозиції  діючих виставок архівних документів та матеріалів.

  Закордонні дипломатичні установи України  проведуть урочисті заходи, пов'язані з відзначенням Дня Соборності України, зокрема, за участю представників української діаспори.