• In English
 • Арсеній Яценюк - Міністерству енергетики та вугільної промисловості і АМКУ: "Чим нижча вартість нафти, тим нижча ціна на АЗС"
  опубліковано 13 січня 2016 року о 13:20

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністру енергетики та вугільної промисловості України провести зустріч із Антимонопольним комітетом України та операторами ринку стосовно зменшення вартості пального у зв’язку з падінням цін на нафту та звернувся до АМКУ напрацювати прозору формулу ціноутворення на нафтопродукти. Про це Глава Уряду заявив на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 13 січня.

  «Ціна на нафту вже зараз на рівні 30 доларів, а заправки поки що стоять на тих самих цінових параметрах, що й місяць тому», - наголосив Арсеній Яценюк.

  «Це не адміністративний тиск. Йдеться виключно про економічні передумови зменшення вартості нафтопродуктів на автозаправних станціях. Якщо ціна на нафту на рівні 30 доларів, рахуємо дуже просто: плац, ПДВ, транспорт, акцизи. І таким чином вже сьогодні ми бачимо, що є можливість для певного зменшення цін на нафтопродукти на автозаправних станціях. Підкреслюю -  виключно ринковими методами. Чим менша ціна на нафту, тим менша ціна на «пістолеті», - наголосив Прем’єр-міністр.

  Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності виконання Антимонопольним комітетом доручення щодо напрацювання  разом із операторами ринку «формули ціноутворення на нафтопродукти в залежності від того, яка ціна на нафту на світових ринках».

  «Чим нижча ціна нафти на світовому ринку, тим нижча ціна буде на автозаправній станції, і навпаки. Це повинна бути публічна, прозора формула і публічний підхід. Поки що Антимонопольний комітет України вже протягом трьох місяців не спромігся це зробити. Я сподіваюся, що вони знайдуть механізми», - підкреслив Прем’єр-міністр.