• In English
 • У Хмельницькій області землевпорядники оновили нормативну грошову оцінку земель у 141 населеному пункті
  опубліковано 30 грудня 2015 року о 12:44

  Землевпорядники Хмельниччини повністю оновили нормативну грошову оцінку (НГО) земель у 141 населеному пункті області. Охоплена територія загальною площею 122,56 тис. гектарів. Роботи профінансували за рахунок коштів місцевих бюджетів. У поточному році на проведення НГО спрямували 674,3 тис. гривень.

  У землевпорядній службі завершують розробку технічних документації оціночних робіт по 41 населеному пункту у Віньковецькому, Волочиському, Дунаєвецькому та Чемеровецькому районах області. По семи поселеннях у Ізяславському та шести поселеннях у Кам’янець-Подільському районах результати проведення оцінки передані на затвердження до сільських рад.

  Для земель, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, нормативна грошова оцінка проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років. Оновлені дані використовуються для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема, розрахунку вартості оренди та визначення земельного податку. При затвердженні повторної нормативної грошової оцінки збільшується орендна плата за землю. Як наслідок, надходження до місцевих бюджетів зростають.

  У першому півріччі 2016 року в землевпорядній службі Хмельниччини запланували провести оціночні роботи ще у 64 населених пунктах. Нормативну грошову оцінку земель оновлять у 61 поселенні на території Волочиського, Городоцького, Кам’янець-Подільського, Красилівського, Старокостянтинівського районів та містах Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Шепетівка.