• In English
 • Арсеній Яценюк: 2016 рік - це рік реформи системи управління держкомпаніями та виконання законодавства щодо прозорих закупівель
  опубліковано 29 грудня 2015 року о 18:38

  Уряду вдалося започаткувати публічні конкурси і тендери на призначення керівників великих державних компаній: «НАК «Нафтогаз України» - це взірцева компанія по реформі системи управління. Разом із Європейським банком розвитку і реконструкції ми запроваджуємо систему незалежних директорів у найбільшій енергетичній компанії», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 29 грудня, під час прес-конференції за підсумками 2015 року.

  Крім того, нагадав Глава Уряду, проведено корпоратизацію компанії «Укрзалізниця». Також зараз проводяться конкурси і тендери для того, щоби призначити нове фахове керівництво низки інших державних  компаній.

  Він підкреслив, що Уряд прийняв нове положення про порядок виплати заробітних плат для працівників державних компаній, «який прив’язаний до економічної ефективності роботи державної компанії і дає доволі високі рівні заробітних плат для працівників державних компаній».

  Арсеній Яценюк підкреслив, що Парламентом ухвалений урядовий закон про державні закупівлі: «2016 рік – це рік виконання законодавства щодо прозорих закупівель, боротьби з корупцією і зменшення вартості державних закупівель на підставі електронних тендерів, електронних торгів, найбільш прозорої системи для державних компаній щодо державних закупівель».

  Ще одним завданням Уряду було забезпечити фінансування антикорупційних органів - це Національне антикорупційне бюро, Національне агентство запобігання корупції, Антикорупційна прокуратура, Служба безпеки України, яка має відповідні функції по боротьбі з корупцією, і низка додаткових контролюючих і правоохоронних органів, які також борються з корупцією.

  «На наступний бюджетний рік ми передбачили фінансування для Національного антикорупційного бюро в сумі майже 500 мільйонів гривень, для Антикорупційної прокуратури – додатково 74 мільйона гривень, щоби рівень заробітних план антикорупційних прокурорів відповідав їхнім високим завданням, цілям і відповідальності в реальній боротьбі з корупцією», - підкреслив Арсеній Яценюк.