• In English
 • Бюджети Рівненщини поповнились майже на 25 мільйонів гривень від продажу прав на землю
  опубліковано 28 грудня 2015 року о 15:20

  У Рівненській області упродовж поточного року продали права на 324 земельні ділянки загальною площею 508,9 гектара. Бюджети регіону отримали  24,8 млн. грн. надходжень. Для порівняння, у минулому році здійснили продаж 218 ділянок та прав на них на суму 14,5 млн. гривень.

  Серед проданих земельних ділянок найбільшу кількість складають землі під об’єктами нерухомого майна. Права власності на 213 ділянок (71,3 га) реалізували за 15,1 млн. гривень.

  Під час проведення земельних аукціонів продали у власність та передали в оренду 111 земельних ділянок. Конкурентні торги дали змогу підвищити вартість продажу землі у середньому в два рази. Переможці аукціонів перерахували до бюджетів 4,39 млн. грн. за право власності на ділянки загальною площею 6,6 гектара.

  Ще 74 земельні ділянки загальною площею 430,9 га передали в оренду. У результаті відкритої конкуренції між інвесторами вартість річної оренди землі зросла в середньому у п’ять разів. Бюджети щорічно отримуватимуть 5,38 млн грн. плати за користування землею.

  У Головному управлінні Держгеокадастру Рівненської області підготували до продажу ще 18 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Інвесторам запропонують взяти у користування землі на території Млинівського, Костопільського, Володимирецького та низки інших районів регіону.

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги».