• In English
 • Україна та Туркменістан зацікавлені у розширенні співпраці в енергетичній сфері
  опубліковано 24 грудня 2015 року о 17:26

  Під час візиту до Туркменістану 23 грудня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин провів низку важливих двосторонніх зустрічей стосовно подальшого розвитку українсько-туркменських відносин у сфері енергетики.

  Зокрема, відбулася широкоформатна зустріч із заступником голови Кабінету Міністрів Туркменістану з питань енергетики Я. Какаєвим, Міністром нафтогазової промисловості та мінеральних ресурсів М. Халиловим, керівництвом ДК «Туркменгаз», «Туркменнафта» та «Туркменхімія».

  Сторони обмінялися думками стосовно подальшої двосторонньої співпраці у сфері енергетики у ході зустрічей Міністра Володимира Демчишина  із заступником Голови Кабінету Міністрів Туркменістану – Міністром закордонних справ Туркменістану Р. Мередовим та Заступником Голови Кабінету Міністрів Туркменістану з питань транспорту та зв’язку С. Сатликовим.

  Обговорено стан реалізації ключових проектів в енергетичній сфері, в яких брали та беруть участь провідні українські компанії. Зокрема, йшлося про можливу участь української сторони в реалізації проекту будівництва газопроводу ТАПІ, а також інших інфраструктурних проектів, що скоріш за все будуть здійснюватися паралельно з реалізацією будівництва нового газопроводу. «Туркменгаз» очолює консорціум з будівництва газогону, тому йшлося не лише про ділянку трубопроводу територією Туркменістану (приблизно 250 км), але також і про зацікавленість щодо участі в інших можливих тендерах за усім маршрутом.

  Одним із важливих питань, порушених у ході обговорення, стало питання про відновлення поставок природного газу з території Туркменістану до України з використанням газопровідної системи «Середня Азія - Центр». Крім того, Україна зацікавлена у можливості розширення переліку  енергопродуктів (з більшою глибиною переробки) для подальшої торгівлі з Туркменістаном.

  За підсумками переговорів, які пройшли досить продуктивно та конструктивно, заплановано провести низку додаткових консультацій з порушених питань на рівні відповідних суб’єктів господарювання в рамках засідань Спільної міжурядової українсько-туркменської комісії з економічного і культурно-гуманітарного співробітництва.