• In English
 • Наталія Микольська: Уряду необхідні адекватні заходи у торговельній сфері щодо держави-агресора
  опубліковано 24 грудня 2015 року о 17:54

  Уряду необхідні повноваження, щоб застосовувати адекватні заходи у торговельній сфері до держави-агресора, про це повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, коментуючи ухвалення Верховною Радою урядового законопроекту "Про внесення зміни до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

  За відповідне рішення проголосував 291 народний депутат України.

  “Я дуже вдячна народним депутатам за те, що вони активно і швидко відреагували на урядову ініціативу. Адже в кризових ситуаціях наша спільна робота і спільні швидкі реакції - це те, чого боїться агресор і те, чого, в принципі, він не очікує. Це те, завдяки чому ми зможемо реально працювати і перемогти, зокрема, і в торговельній війні”, - подякувала українським парламентарям Наталія Микольська.

  Тож, Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (щодо надання Уряду повноважень застосовувати адекватні заходи економічного характеру до держави-агресора). Законом передбачено законодавче врегулювання повноважень Кабінету Міністрів України щодо оперативного застосовування адекватних заходів у відповідь на дії держави-агресора, що завдають шкоду або створюють загрозу її заподіяння інтересам національної економічної безпеки, економічним інтересам України або законним інтересам суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, визнаної Верховною Радою України.

  За словами Наталії Микольської, Закон надає можливість Уряду України досить активно і швидко реагувати на недружні дії держави-агресора і застосовувати відповідні дії, які полягають у можливості обмеження імпорту і піднятті ставок ввізного мита на товари походженням з держави-агресора, чим захистити внутрішній ринок України.

  Ухвалений законопроект доповнює Закон “Про зовнішньоекономічну діяльність” положеннями щодо особливостей застосування Україною заходів у відповідь на дії держави-агресора та/або держави-окупанта, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

  Голосування відбулося у першому читанні за законопроект за №3704, а саме: проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (щодо надання Уряду повноважень застосовувати адекватні заходи економічного характеру до держави-агресора) (від 23.12.2015 № 20875/0/2-15 надано 23.12.2015, подання Комітету – 24.12.2015).