• In English
 • Олексій Павленко: Понад 40% ізраїльського хліба випікається з українського зерна
  опубліковано 24 грудня 2015 року о 10:04

  «Ізраїль виступає для нас важливим зовнішньоекономічним партнером з точки зору перспектив торговельних відносин. Сьогодні понад 40% ізраїльського хліба випікається з українського зерна. Тільки за 10 місяців 2015 року Україна експортувала на ізраїльський ринок зернових на суму 217 млн дол. США», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації на порталі аграрного інформаційного агентства «Agravery».

  За його словами, майже кожна друга хлібина в Ізраїлі виготовляється з українського борошна. Зокрема, минулого року Україна експортувала на ізраїльський ринок зерна на 260 млн. дол. США при загальній сумі імпорту зернових Ізраїлем 704 млн. дол. США. У тому числі, в 2014 році ми поставили туди 390 тис. тонн пшениці, що становить 41,4% від загального імпорту Ізраїлем цієї культури. При цьому частка імпортованого українського борошна складає 41,7 тис. тонн, або 37% від загального імпорту борошна Ізраїлем.

  «Але ми хочемо не тільки продавати Ізраїлю своє зерно, а й залучати сучасні ізраїльські технології, які показують приголомшливі результати в агропромисловому виробництві. Ми чудово розуміємо, що сьогодні безперечним лідером практично у всіх галузях агроіндустрії є Ізраїль», - наголосив Міністр.

  Він зауважив, що крім налагодження торговельних відносин, українсько-ізраїльське співробітництво спрямовано значною мірою на надання технічної допомоги українським фермерським господарствам та виробникам агропродукції. Це – один зі шляхів підвищення їх потенціалу як виробників та налагодження ефективного виробництва агропродукції.

  «Україні зараз потрібні партнери, які повірять в її майбутнє та допоможуть вийти на новий рівень розвитку. Сподіваюсь, що співпраця між Ізраїлем та Україною стане вдалим прикладом такої довіри», - додав Олексій Павленко.