• In English
 • Ситуація в контрольних пунктах в'їзду-виїзду на лінії розмежування в зоні проведення АТО
  опубліковано 24 грудня 2015 року о 10:15

  Пасажиро-транспортний потік через контрольні пункти в'їзду-виїзду на лінії розмежування в районі проведення АТО продовжує збільшуватися. Така ситуація фіксувалася майже по всіх КПВВ, окрім «Станично-Луганського», де ситуація залишилася на рівні попереднього дня, та «Гнутовому» - на цьому напрямку потік громадян та транспорту знизився майже вдвічі.

  Щоб забезпечити належний пропуск осіб, які перетинали лінію розмежування, на кілька годин продовжувався термін роботи окремих контрольних пунктів. В даний час всі КПВВ продовжують працювати в штатному режимі.

  Загалом через контрольні пункти прослідувала така кількість осіб та транспортних засобів: КПВВ «Зайцеве» - 8760 осіб та 1300 транспортних засобів; КПВВ «Мар’їнка» - 5930 осіб та 1400 транспортних засобів; КПВВ «Новотроїцьке» - 8735 осіб та 2425 транспортних засобів; КПВВ «Гнутове» - 1970 осіб та 250 транспортних засобів; КПВВ «Станично-Луганське» - 2855 осіб.

  В контрольному пункті «Зайцеве» прикордонники зафіксували спробу дачі хабара. Кошти пропонував громадянин України, який слідував на в’їзд з неконтрольованої території. У такий спосіб чоловік намагався «вирішити питання», аби його пропустили поза чергою. Тепер українцю доведеться давати пояснення співробітникам Національної поліції Донецької області, а час його перетину лінії розмежування значно збільшиться.

  В черговий раз Державна прикордонна служба України звертається до громадян не намагатися у будь-якій спосіб, у тому числі шляхом пропонування коштів, вплинути на прийняття правового рішення прикордонниками. Зазначимо, що за спробу дачі хабара передбачена кримінальна відповідальність. 

  Сьогодні зранку в КПВВ «Зайцеве» на оформлення для перетину лінії розмежування в напрямку в’їзду та виїзду очікувало 300 та 400 автівок відповідно. На «Мар’їнці» перебувало 180 та 120 транспортних засобів. Крім того, на КПВВ «Новотроїцьке» перебувало 200 та 150 автівок, які слідували на в’їзд з неконтрольованої території та в зворотному напрямку. На «Гнутовому» очікувало 150 автівок, що рухалися з тимчасово неконтрольованої території, а черга на виїзд була відсутня.