• In English
 • Закарпатські землевпорядники оновили нормативну грошову оцінку земель у 124 населених пунктах
  опубліковано 21 грудня 2015 року о 16:53

  У Закарпатській області землевпорядники у поточному році виконали повторну нормативну грошову оцінку земель 124 населених пунктів. Охоплена територія перевищує 38,28 тис. гектарів. Роботи профінансовані на загальну суму 1,167 млн. гривень.

  Землевпорядна служба регіону уклала договори для здійснення нормативної грошової оцінки ще по 36 населеним пунктам. Вартість проведення робіт оцінюється у 4,08 млн. гривень. Частина з них у сумі 2,9 млн. грн. буде профінансована за рахунок коштів, що надходять в порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв. Технічна документація по 18 населених пунктах виготовлена та передана на затвердження, два пакети документів подані на державну землевпорядну експертизу. Ще 16 техдокументацій знаходяться у стадії підготовки.

  Дані оновленої нормативної грошової оцінки використовуються для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема, визначення земельного податку та розрахунку орендної плати. Уточнення параметрів оцінки землі дає змогу суттєво збільшити надходження до бюджетів місцевих громад.

  Довідково

  Згідно з Законом України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільсько- і лісогосподарського виробництв, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.