• In English
 • Землевпорядники Черкащини за півроку відкрили майже 153 тисячі поземельних книг
  опубліковано 21 грудня 2015 року о 11:55

  Спеціалісти головного управління та територіальних відділень Держгеокадастру у Черкаській області завершили процес відкриття поземельних книг та внесли до Державного земельного кадастру дані про 153 тисячі земельних ділянок. Пакети документів про землю, що до цього існували тільки в паперовому вигляді, відтепер доступні в електронному форматі. Щодня протягом шести місяців землевпорядники відкривали поземельні книги, дотримуючись складеного для кожного району графіка. Завершити процес спеціалісти землевпорядної служби змогли достроково та відкрили книги до граничного кінцевого терміну.

  Відкриття поземельних книг – це одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Публічні дані про земельні ділянки спрощують доступ до реєстру власників земель і пришвидшують надання он-лайн-послуг, зокрема, замовлення витягу з кадастру про земельну ділянку та нормативну грошову оцінку землі.

  Землевпорядники вносять відомості про земельні ділянки до єдиної бази. Інформація систематизується та впорядковується за певними правилами та критеріями. Відкриті поземельні книги містять перевірену інформацію, що доступна для Державної реєстраційної служби й нотаріусів, які реєструють речові права.

  Довідково

  Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки у межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.