• In English
 • Наталія Яресько: "Ми пропонуємо цілу низку структурних реформ, що допоможуть підвищити ефективність використання державних коштів"
  опубліковано 16 грудня 2015 року о 15:34

  «Ми пропонуємо цілу низку структурних реформ, що допоможуть підвищити ефективність використання державних коштів – і за рахунок цього в цілому знизити державні видатки та підвищити якість надання держпослуг», - заявила Міністр фінансів Наталія Яресько під час прес-конференції в Будинку Уряду.

   Як зазначила Міністр фінансів, її відомство одночасно пропонує посилити ефективність та адресність витрат бюджету, що сприятиме досягненню справедливості та прозорості в системі соціальних виплат.  Для цього пропонується провести верифікацію отримувачів державної підтримки для виявленнямертвих душта невідповідності критеріям отримання такої допомоги. Передбачається, що завдяки такій перевірці вдасться заощадити на видатках держбюджету 5 млрд. грн. Окрім того, ще щонайменше 2,5 млрд. грн. надасть процедура більш широкого запровадження системи електронних закупівель, яка уже на практиці показала свою дієвість та ефективність.

   За словами Наталії Яресько, Міністерство фінансів пропонує також створити економічні стимули для значного підвищення якості надання державних послуг в гуманітарній сфері. Зокрема, наприклад, передбачається проведення оптимізації освітньої галузі, тобто укрупнення навчальних закладів, що сприятиме удосконаленню освітнього процесу, підвищенню ефективності та якості надання освітніх послуг.

   «Сьогодні в Україні працює 373 школи, в кожній з яких навчається менше 10 дітей – це малокомплектні школи, у яких вартість навчання є значно дорожча, а якість освіти – значно гірша. Про який рівень знань може йти мова, якщо один вчитель в такій школі викладає всі предмети для дітей будь-якого віку? Тому Уряд пропонує провести укрупнення таких шкіл, аби батьки могли віддати дитину у переобладнану школу в районному центрі чи сусідньому селі, куди зручно для всіх курсуватиме автобус», - зазначила з цього приводу Міністр фінансів.