• In English
 • Мінфін вітає рішення S&P щодо підтвердження довгострокового кредитного рейтингу України за зобов’язаннями в інвалюті на рівні В-/В та по шкалі uaВВВ-
  опубліковано 15 грудня 2015 року о 09:33

  Міністерство фінансів вітає рішення рейтингової агенції S&P щодо підтвердження довгострокового суверенного кредитного рейтингу України за зобов’язаннями в іноземній валюті на рівні В-/В та по національній шкалі uaВВВ-.

  Підтвердження рейтингів є прямим та позитивним результатом проведення Україною реструктуризації зовнішнього боргу в поточному році, яку було успішно завершено 12 листопада випуском нових облігацій.

  Завдяки проведеній реструктуризації, Україні вдалося одразу знизити суму боргу на 3 млрд. дол. США та відтермінувати виплату 8,5 млрд. дол. США на період після 2018 р.

  Рішення агентства S&P слідує за рішенням агенцій Fitch і Moody’s щодо підвищення довгострокового суверенного кредитного рейтингу України з рівня «Обмежена можливість дефолту» до рівня ССС, та з рівня Са до Саа3 відповідно.

  Ці повідомлення засвідчують результат зусиль, спрямованих на забезпечення зменшення боргового тиску на економіку України, і таким чином можливості повернутися до економічного зростання вже у 2016 р.