• In English
 • У Туркменістані заклали будівництво газопроводу ТАПІ
  опубліковано 13 грудня 2015 року о 16:57

  «Україна готова до участі в реалізації проекту будівництва газопроводу Туркменістан – Афганістан – Пакистан – Індія. Наші промислові підприємства здатні поставляти обладнання та комплектуючі для будівництва», - заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час зустрічі з Віце-прем’єром Кабінету Міністрів Туркменістану Ягшигельди Какаєвим в рамках робочої поїздки до Туркменістану. Зустріч відбулася напередодні церемонії відкриття будівництва газопроводу.

  «Україна готова поставляти продукцію підприємств «Зорямашпроект» та НВО ім. Фрунзе для будівництва цього газопроводу. Ми готові поставляти трубну продукцію, а також виконувати будівельно-монтажні роботи», - повідомив Геннадій Зубко.

  За його словами, Україна також зацікавлена в імпортуванні із Туркменістану світлих нафтопродуктів, зокрема дизпалива, якість якого сьогодні відповідає європейським стандартам.

  Відкрив будівництво транснаціонального газопроводу ТАПІ Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов. У церемонії взяли участь Президент Ісламської Республіки Афганістан Мохаммад Ашраф Гані, Віце-президент Республіки Індія Мохаммад Хамід Ансарі, Прем'єр-міністр Ісламської Республіки Пакистан Мохамад Наваз Шаріф.

  Протяжність газопроводу, відповідно до проекту, повинна скласти 1735 км, з яких більше 700 будуть припадати на територію Афганістану. Після завершення будівництва по газопроводу стане можливим щорічно виробляти транспортування 33 мільярдів кубічних метрів газу з Галкинишського родовища.

  Загальна вартість здійснення проекту становить близько 30 мільярдів доларів, при цьому кошти на проведення робіт виділили США і Азіатський банк розвитку. Очікується, що будівництво буде завершено до кінця грудня 2018 року.