• In English
 • Олексій Павленко: Україна - ключовий гравець світової продовольчої безпеки
  опубліковано 11 грудня 2015 року о 16:35

  «У вкрай складних умовах, під час військових дій на Сході України, ми змогли забезпечити продовольчу безпеку держави. Українські аграрії зібрали врожай зернових та зернобобових майже 61 млн. тонн. І це при внутрішньому споживанні 24 млн. тонн. Вже зараз ми виробляємо продукції втричі більше, ніж споживаємо», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко на своїй сторінці у Фейсбук.

  «Ми успішно пройшли наше «аграрне АТО». На підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей зібрано більше 2 млн. тонн зернових, посівна завершена на 99% та 96% відповідно», - додав Міністр.

  За його словами, завдяки зусиллям Мінагрополітики було стабілізовано продовольчий ринок. За минулий рік Україна досягла рекордного експорту зернових за роки незалежності - майже 35 млн. тонн, і наразі займає 3 місце в світі по експорту цієї культури, поступаючись лише США та ЄС.

  «Україна – ключовий гравець продовольчої безпеки світу. Зараз Україна годує 140 млн. людей на планеті і у нас є всі можливості, щоб прогодувати майже півмільярда. До 2020 року плануємо збільшити експорт від 40 до 70 млн. тонн зернових», - повідомив Олексій Павленко.