• In English
 • Мінсоцполітики і волонтери провели експертну дискусію з метою покращення співпраці
  опубліковано 11 грудня 2015 року о 16:28

  У рамках VI Національного конгресу «Благодійна Україна» і розширеного засідання Ради з координації роботи щодо надання волонтерської та благодійної допомоги при Міністерстві соціальної політики України у приміщенні інформаційної агенції Укрінформ відбулася публічна експертна дискусія «Держава-Благодійники-Волонтери: формула успішної співпраці».

  Організатори заходів – Мінсоцполітики і ВБО «Асоціація благодійників України».

  Обговорювалися питання запровадження системного діалогу і співпраці між владою і суспільством з нагальних питань доброчинності в Україні.

  Виступаючи в рамках публічної експертної дискусії, заступник Міністра соцполітики Віталій Мущинін зазначив, що сьогодні наша держава як ніколи гостро усвідомлює важливість волонтерської діяльності. «Завдяки діяльності волонтерів держава оперативно реагує на нові виклики», - наголосив заступник Міністра.

  Лише у закладах системи соціального захисту населення працює близько 205 тис. волонтерів, у т.ч. понад 68 тис. волонтерів-пенсіонерів і більше ніж 98 тис. волонтерів із числа молоді, повідомив Мущинін. Своєю турботою волонтери охопили більш ніж півмільйона громадян, які потребують допомоги.

  За участю волонтерів створено мережу центрів з надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Волонтери-лікарі у свій вільний час провели  обстеження понад 26 тис. підопічних територіальних центрів соціального обслуговування. За сприяння асоціації «Виробники ліків України» і допомоги волонтерів майже 8 тис. внутрішніх переселенців забезпечені безрецептурними аптечками.

  Мущинін поінформував про кроки влади щодо соціального захисту волонтерів. У березні 2015 р. парламентом внесено зміни до Закону України «Про волонтерську діяльність», якими, зокрема, передбачено надання одноразової грошової допомоги сім’ям волонтерів, як загинули в ході проведення АТО, і волонтерам, які потримали поранення.

    У серпні ц.р. Урядом ухвалено постанову про порядок виплати такої допомоги. «Наразі вже прийнято рішення про надання грошової допомоги чотирьом волонтерам», - повідомив Мущинін.

  Внесено зміни і до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо виплати одноразової грошової допомоги волонтерам, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, та членам сімей загиблих.

   Постановою Уряду від 23 вересня 2015 р. №740 визначено порядок надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема, сім’ям осіб, які здійснювали волонтерську діяльність і загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час здійснення волонтерської діяльності в районах АТО.

  За результатами обговорення проблем, які гальмують ефективну діяльність вітчизняних благодійних організацій, і спільного пошуку рішень учасники дискусії наблизилися до вироблення консолідованої позиції щодо сприяння розвитку благочинної сфери в Україні.

  «Волонтери, благодійні, громадські організації для нас є головними партнерами, з якими ми робимо спільну справу, - зазначив Віталій Мущинін. – Рада при Мінсоцполітики створена для того, щоб скоординувати зусилля, вибудувати постійно дієвий механізм співпраці, який зробить нашу спільну діяльність максимально адресною і ефективною».

  За результатами експертної дискусії було запропоновано до ухвалення резолюцію і протокол розширеного засідання ради. До 15 грудня проекти цих документів будуть доповнені пропозиціями щодо напрямків співпраці держави і благодійників для покращення волонтерської і благодійної діяльності за підтримки з боку Міністерства.