• In English
 • Україна та Кіпр співпрацюватимуть у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності
  опубліковано 11 грудня 2015 року о 16:25

  11 грудня в рамках офіційного візиту Президента Республіки Кіпр Нікоса Анастасіадіса в Україну та його зустрічі з Президентом України Петром Порошенком відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Держенергоефективності та Міністерством енергетики, торгівлі, промисловості та туризму Республіки Кіпр у сферах відновлюваних джерел енергії та енергоефективності.

  Наміри про співпрацю закріпили своїми підписами Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Кіпр в Україні Вассос Чамберлен.

  В рамках Меморандуму сторони будуть обмінюватися досвідом у сфері відновлюваної енергетики, зокрема, щодо використання енергії сонця, вітру та біомаси, виробництва та використання біопалива.

  Також передбачається співпраця щодо розробки законів та нормативно-правових актів у сфері енергоефективності у будівлях. Крім того, планується спільно розробляти методики та програмне забезпечення для підготовки енергетичних сертифікатів державних будівель.

  «Цим меморандумом ми започатковуємо співпрацю з Кіпром. Ми цінуємо можливість робити спільні кроки на шляху розвитку сфери відновлюваної енергетики, енергоефективності та енергозбереження. Сподіваємось, що це співробітництво також сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні у цих сферах», - прокоментував підписання документу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.