• In English
 • Дерегуляція - шлях до європейських стандартів життя на селі, - Ярослав Краснопольський
  опубліковано 11 грудня 2015 року о 16:51

  «За рік роботи в Міністерстві я часто зустрічався із представниками аграрного бізнесу. Як великого, так і з фермерськими господарствами чи невеликими агровиробниками. Найчастіше люди порушують єдину проблему – тиск і надмірне державне втручання у справи підприємців», - зазначив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський.

  За його словами, суспільство втомилося від бюрократії і корупції під час отримання великої кількості часом нікому не потрібних документів. «Адже люди змушені тижні і місяці витрачати на «колекціонування» паперів, кожний з яких вимагає фінансових і часових витрат. Особливо часто такі закиди лунали на початку поточного року. Однак вже із літа їх стало відчутно менше. Адже запрацювали дієві механізми децентралізації. Мінагрополітики ініціювало і розпочало глибоку комплексну реформу з дерегуляції галузі», - підкреслив Ярослав Краснопольський.

  Він наголосив, що відповідними документами за рік, що минає, скасовано 42 дозвільні документи, зокрема ветеринарних свідоцтв, сертифікатів якості, у тому числі карантинних сертифікатів:«Скасовано шість ліцензій, перестало бути обов’язковим ветеринарне свідоцтво (форми №2). Окрім того, запроваджено більше 50 інших законодавчих змін з дерегуляції».

  «Результати дерегуляції відчули близько 40 тисяч аграрних підприємств. Її економічний ефект – 12 млрд., збережених для розвитку підприємництва. Тобто ці кошти залишилися у виробництві, їх було витрачено на модернізацію інфраструктури та соціальні витрати. Внаслідок дерегуляції логістичний ланцюг на ринку зерна скорочено на 10 днів. Один із наочних прикладів дерегуляції – виробництво біоетанолу. Після скасування непотрібних дозвільних документів будь-який завод, що отримає відповідну ліцензію, зможе виробляти біопаливо. Раніше ця сфера була фактично монополізована, що породжувало завищення цін та корупцію», - зауважив Перший заступник Міністра.

   «Ми розглядаємо дерегуляцію, як важливий інструмент на шляху євроінтеграції України. Відтак, розраховуємо до 2020-го рокуусі дозвільні процедури в агросекторі адаптувати до вимог ЄС. Це дозволить вирішити кілька важливих завдань. По-перше, ми полегшуємо життялюдям і стимулюємо розвиток аграрного бізнесу. По-друге, відкриваємо дорогу масштабним інвестиціям в галузь. По-третє, даємо мешканцям сільської місцевості шанс на європейське життя в Україні», - зазначив Краснопольський.