• In English
 • На Одещині військові моряки успішно облаштовують передислокований минулого року з окупованого Криму Центр оперативного і бойового забезпечення
  опубліковано 11 грудня 2015 року о 10:32

  В Одеській та Миколаївській областях тривають роботи з облаштування військових частин Військово-Морських Сил Збройних Сил України, передислокованих сюди навесні минулого року через анексію Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим й міста Севастополь. З урахуванням того, що у достатньо багатьох випадках військові частини розміщуються на фондах військових містечок, які тривалий час не експлуатувалися, обсяг відновлювальних робіт є чималим.

  Одна з військових частин флоту, де облаштування і відновлення бойових спроможностей військової частини відбувається найбільш успішно – Центр оперативного і бойового забезпечення (ЦОБЗ), який раніше дислокувався у місті Бахчисарай (АР Крим).

  «Поточного року за рахунок бюджетного фінансування проведено капітальний ремонт трьох казарм, штабу та їдальні особового складу, - повідомив командир Центру полковник Леонід Царан. - Також за кошти, виділені по лінії Міністерства оборони України, проведено ремонтні роботи у парку бойових машин – там на боксах перекрито дах, обладнано нові ворота, проведено освітлення тощо, - додав командир».

  Як повідомив офіцер, крім того, відбувається відновлення й поповнення техніки та озброєння військової частини, а за допомоги волонтерів та інших небайдужих людей Центр має нові меблі, вирішує питання дообладнання певних приміщень, придбання і монтування пожежної сигналізації тощо.

  Зі свого боку, начальник тилу Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Олег Нестеров повідомив, що поточного тижня після капітального ремонту вводиться в експлуатацію матроська їдальня на 250 посадкових місць.

  «Їдальню відновлено практично «з нуля», на початку року від неї залишалися одні стіни. Сьогодні ж її не впізнати і ззовні, і всередині. Завезено нове обладнання для приготування їжі, нові меблі, проведені перевірки відповідними контрольними службами», - зазначив начальник тилу.

  Як додав капітан 1 рангу Олег Нестеров, військова частина завдяки наявності такої матроської їдальні повністю готова до впровадження тут з наступного року – так само як і в полку зв’язку флоту, де також щойно завершено капітальний ремонт – до проведення експерименту щодо впровадження альтернативної системи продовольчого забезпечення.

  Водночас, як наголосили офіцери-керівники, у 2016 році особовому складу Центру оперативного і бойового забезпечення в питанні подальшого облаштування військової частини належить зробити ще чимало. Зокрема, потрібно буде здійснити капітальний ремонт ще однієї казарми, клубу, потребують відновлення складські приміщення, під’їзні шляхи. Крім того, треба добудувати контрольно-перепускний пункт, є нагальна необхідність у продовженні ремонтно-відновлювальних робіт в парку бойових машин та на основній території військової частини. Військові моряки впевнені, що усі ці задачі за умови належного фінансування будуть так само успішно вирішені.