• In English
  • Заява МЗС України з нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини
    опубліковано 10 грудня 2015 року о 18:58

    Сьогодні світ відзначає День прав людини. 67 років тому Організація Об‘єднаних Націй схвалила Загальну декларацію прав людини, а у 1950 р. - проголосила 10 грудня Днем прав людини, аби щороку привертати увагу до цього документа, як до «загального стандарту, якого мають досягти всі народи і всі нації».

    Саме на цей документ орієнтується Україна, визнаючи людину, її права і свободи головною цінністю та основою державної політики. Підтвердженням цього стала розробка та схвалення у 2015 році – вперше в історії незалежної України - Національної стратегії у сфері прав людини та відповідного Плану дій за широкої участі державних інституцій, громадянського суспільства та міжнародних організацій.

    У цей день в Україні звертають особливу увагу світового співтовариства на системні порушення прав людини з боку Російської Федерації у зв’язку зі збройною агресією проти нашої держави та окупацією частини української території. Росія має негайно покласти край утискам політичних, мовних, культурних і релігійних прав в окупованій Автономній Республіці Крим та на Донбасі, а також припинити незаконне утримання та протиправне переслідування громадян України в Росії, які стали політичними в’язнями.