• In English
 • ДРС та BRDO презентували рекомендації для створення ефективних ліцензійних умов
  опубліковано 10 грудня 2015 року о 14:54

  10 грудня Голова Державної регуляторної служби України  Ксенія Ляпіна та Голова Офісу ефективного регулювання BRDO Олексій Гончарук, під час брифінгу в Укрінформі, презентували Методичні рекомендації, які розроблені щоб допомогти органам ліцензування уникнути помилок при  складанні Ліцензійних умов.

  За результатами спільного опрацювання значної кількості ліцензійних умов ДРС та BRDO дійшли висновку про необхідність створення методичних рекомендацій, які мають забезпечити єдиний підхід до розроблення ліцензійних умов.

  «Ліцензійні умови – вкрай важливе регулювання, яке буде суттєво впливати на найбільш ризикові ринки, тобто там де є загроза життю та здоров’ю людини. Методичні рекомендації для органів ліцензування розроблені для того, щоб ліцензійні умови відповідали засадам кращого державного управління», - підкреслила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

  Рекомендації мають сприяти створенню реальних критеріїв ефективності ліцензійних умов, яку згодом можна буде виміряти за допомогою базового дослідження. У них встановлені чіткі та прозорі вимоги до діяльності ліцензіата, визначений  вичерпний перелік документів для отримання ліцензії, а також надані рекомендації щодо забезпечення рівних прав суб’єктів господарювання.

  «Активна позиція бізнесу щодо відслідковування проектів регуляторних актів на сайтах регуляторів, щодо подання зауважень, участь у роботі Державної регуляторної служби, у публічних обговореннях, дадуть змогу бізнесу захистити свої права. Можливості для захисту бізнесом своїх інтересів, вже на етапі формування правил, сьогодні державою створені і ними потрібно користуватися»,- зазначив Голова Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук, звертаючись до представників бізнесу.

  Нагадаємо, у ДРС активно обговорюють редакції ліцензійних умов за участю державних органів, регуляторів, учасників ринку та громадськості.