• In English
 • Олексій Павленко: Диверсифікація експорту - пріоритетне завдання Мінагрополітики
  опубліковано 09 грудня 2015 року о 17:49

  «2015 рік став роком втілення експортного потенціалу українського агросектору. Станом на сьогодні українські сільгоспвиробники постачають свою продукцію в понад 190 країн світу», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, звітуючи про підсумки роботи за рік в Кабінеті Міністрів України.

  За словами Олексія Павленка, одним з пріоритетних напрямів роботи Мінагрополітики є гармонізація відносин з ЄС. Вже 238 підприємств отримали дозвіл постачати продукцію на ринок Євросоюзу. До 2020 року ми плануємо відкрити європейські ринки для більшості вітчизняних виробників та максимально використати переваги зони вільної торгівлі.

  Міністр наголосив, що в 2015 році Україні вдалося відкрити ринки 9 країн для понад 80 підприємств м'ясо-молочної галузі. Відкрито ринок Ізраїлю для вітчизняних підприємств-виробників столових яєць, відновлено експорт м’яса та м’ясних продуктів до Молдови, Вірменії, Узбекистану, Киргизії, молочної продукції – до Казахстану. Також ми відкрили ринок Єгипту для виробників курятини, Китай – для виробників молочної продукції.

  Наразі тривають відповідні процедури, що дозволять відкрити Саудівську Аравію для виробників курятини, а також країни ЄС - для молочної продукції.

  Мінагрополітики наразі здійснило величезну роботу щодо переорієнтації вітчизняної продукції на нові ринки, що дозволить не відчути втрат від введення Росією продовольчого ембарго. Україна в 3,5 раза зменшила експорт аграрної продукції до РФ у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. З 12% експорту вітчизняної сільгосппродукції, що експортувалася до Російської Федерації, залишилося лише 2%.

  «Відкриття світових ринків передбачає запровадження системи контролю та безпечності харчової продукції. З листопада 2015 року Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів передана Міністерству, що повністю – відповідає стандартам та вимогам ЄС», - додав Олексій Павленко.