• In English
 • ЄБРР готовий надати Україні техдопомогу з розробки програмного забезпечення для сертифікації енергетичної ефективності будівель
  опубліковано 09 грудня 2015 року о 14:53

  ЄБРР готовий надати Україні технічну допомогу з розробки програмного забезпечення для сертифікації енергетичної ефективності будівель. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук після завершення зустрічі з представниками Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

  Зі сторони ЄБРР участь у заході взяли: Найджел Джолландс - старший менеджер з питань політики (Австрія), Клемент Лотгон - експерт ЄБРР (Австрія), Сергій Масліченко - старший менеджер ЄБРР (Україна), Володимир Шимкін - експерт ЄБРР (Україна).

  У ході обговорення сторони розглянули питання щодо подальших кроків з організації технічної допомоги з боку ЄБРР необхідних  для імплементації законопроекту «Про енергоефективність будівель», який планується прийняти найближчим часом.

  Відповідно до проекту закону планується проведення сертифікації енергетичної ефективності будівель для складання та видачі сертифікату енергетичної ефективності будівель. Згідно з нормами проекту Закону центральний орган виконавчої влади (ЦОВВ), який реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, створюватиме та вестиме базу даних сертифікатів енергетичної ефективності будівель.

  У ході зустрічі сторони досягли домовленостей щодо посилення подальшої співпраці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Держенергоефективності та ЄБРР у сфері нормативного та інформаційного забезпечення енергетичної ефективності будівель, зокрема щодо розроблення програмного продукту, який використовуватиметься для здійснення передбаченої проектом Закону сертифікації енергетичної ефективності будівель та ведення бази даних відповідних сертифікатів.