• In English
 • Відбувся прес-тур, під час якого продемонстровано переваги утеплених будинків
  опубліковано 07 грудня 2015 року о 19:05

  Відбувся прес-тур, під час якого продемонстровано переваги  утеплених будинків. Захід пройшов за участі Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, який оглянув  житлові будинки, де були проведені заходи термомодернізації, а також ті, де такі роботи не проводилися. За допомогою тепловізійної зйомки було продемонстровано високі тепловтрати неутеплених будинків, переваги утеплених та недоліки клаптикового утеплення.

  Відвідав захід і представник Держенергоефективності Роман Марецький - заступник директора департаменту – начальник управління державної експертизи.

  Комплексній термомодернізації будинків приділяється максимальна увага усіх гілок влади, адже, завдяки цьому можна досягти максимального ефекту. У 2014 році Урядом запроваджено Програму стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів, яка вже довела свою ефективність. Її продовжено у 2016 році.

  При утепленні люди допускають значних помилок. Одна з найпоширеніших та небезпечних – це «клаптикове» утеплення будинку (одна або декілька квартир).

  Цього не можна робити з огляду термодинаміки. По-перше, через різницю температур під утепленою і неутепленою стіною може початись виламування стіни, далі почнуться тріщини, затікання води, пліснява, руйнування, і ви не отримаєте очікуваної економії тепла. По-друге, при подальшому утепленні існує ризик, що стики між «клаптиками» будуть не герметичними. По-третє, при такому утепленні не роблять протипожежні пояси. Особливо шкідливе «клаптикове» утеплення на панельних будинках. Утеплювач закриває міжпанельні шви. Але в них продовжує потрапляти волога через шви з верхніх поверхів. Через це з’являтиметься грибок, прискорюватиметься корозія металевої арматури, яка тримає панелі. Тому, потрібно проводити утеплення всієї будівлі одночасно, а не окремих квартир.