• In English
 • Олександр Квіташвілі: МОЗ продовжує реформування системи охорони здоров'я, орієнтуючись на якість та доступність послуг
  опубліковано 07 грудня 2015 року о 15:11

  Найголовніша ціль Міністерства охорони здоров’я – побудувати таку систему, яка б орієнтувалася на якість послуг та була доступною. Про це сьогодні під час  звіту гуманітарного блоку Уряду повідомив Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі.

  Розповідаючи про кроки, які вже були здійснені в цьому напрямку, Міністр зазначив, що на сьогодні закупки ліків та вакцин вже відбуваються через міжнародні організації.

  «Наші партнери ЮНІСЕФ - Дитячий фонд ООН та британська компанія Crown Agency, яка здійснює закупки по всьому світі і яка стала нашим партнером в 2015 році», - зазначив Міністр і додав, що за державними програмами вже закуплено ліків та лікарських засобів на 2,2 млрд. грн.

  Крім того, Олександр Квіташвілі підкреслив: «Ми змогли змінити систему закупок в країні, без ексцесів, без скандалів. І більше учасників змогли взяти участь як в місцевих тендерах, так і в міжнародних».

  Також він повідомив, що Мінівстерство продовжує працювати в напрамку дерегуляції на фармацевтичному ринку: «Ми будемо продовжувати працювати з представниками фармринку. У нас вийшло 22 нормативних акти, які радикально змінюють  ситуацію на цьому ринку».

  За словами Олександра Квіташвілі, Уряд та Міністерство розробило та подало на розгляд Верховної Ради ряд законопроектів по реформуванню системи охорони здоров’я, що, зокрема, дозволить перейти до якісно орієнтованої системи. Міністр сподівається, що до кінця року Парламент їх розгляне. При цьому він наголосив: «Для того, щоб повпливати на якість, уже прийнято 15 уніфікованих протоколів європейського рівня».