• In English
 • Відновлено оригінальний контур фундаменту Десятинної церкви
  опубліковано 05 грудня 2015 року о 18:08

  Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури В`ячеслав Кириленко взяв участь у офіційному відкритті фундаменту.

  5 грудня Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури В`ячеслав Кириленко взяв участь у офіційному відкритті оновленого фундаменту Десятинної церкви, реалізованого в рамках проекту «Консервація розкопок фундаментів церкви Богородиці (Десятинної)», який передбачав відновлення трасування фундаментів Десятинної церкви та благоустрій прилеглої території.

  Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури України В`ячеслав Кириленко привітав присутніх з реалізацією проекту та наголосив, що здійснення робіт із трасування фундаменту Десятинної церкви стало можливим завдяки спільним зусиллям влади і громадськості.

  «Навколо цього святого місця завжди було безліч політично вмотивованих перипетій. Певні кола осіб прагнули збудувати тут що завгодно, аби позбавити киян права на свою історичну спадщину. Міністерство культури виступає за те, аби кожен киянин та гість нашого міста зміг побачити свою історичну спадщину, загалом це світле місце, звідки пішла старовинна Руська держава, де був князь Володимир, князь Ярослав, наші предки.

  Відновлення оригінального контуру фундаменту церкви Богородиці є добрим кроком у збереженні нашого культурного надбання, у якому Міністерство культури завжди буде надійним партнером громадськості. Я особисто не лише як член Уряду, але й як громадянин України виступаю проти того, аби хтось плюндрував історичний центр Києва безглуздими, шкідливими і ворожими для навколишнього середовища забудовами, і роблю все, що в моїх силах, аби перешкоджати такій діяльності.

  Міністерство культури не дає жодних погоджень таким горе-забудовникам, що хочуть збудувати багатоповерхівки і на Дитинці старого міста, і на Печерських пагорбах, і на інших локаціях історичного ареалу міста Києва та інших українських міст. Найближчим часом Мінкультури запропонує кардинально новий проект закону про охорону культурної спадщини, наступного тижня буде винесено на громадське обговорення перший варіант цього проекту закону,» — сказав Віце-прем`єр-міністр – Міністр культури. 

  Голова ГО «Андріївська пейзажна ініціатива» Марина Соловйова висловила подяку всім, хто долучився до фінансування та реалізацію проекту відновлення фундаменту Десятинної церкви та наголосила, що роботи з благоустрою цієї території продовжуватимуться надалі.

  «Цей проект тривав 9 місяців і був реалізований спільнокоштом. До збору коштів долучилась велика кількість громадян та організацій. Навесні ми озеленимо цю ділянку і зробимо її улюбленим місцем для відпочинку киян та гостей міста. Другим етапом нашого проекту буде відновлення паркану, ліхтарів та гранітних сходів, при цьому територія буде повністю відкрита для прогулянок. Висловлюю велику подяку за значну підтримку Міністерству культури та всім людям доброї волі,» — сказала Марина Соловйова.

  Голова Національного музею історії України Тетяна Сосновська висловила сподівання, що такі добрі для громади справи будуть реалізовуватись на постійній основі.

  «Ділянка, на якій відновлено фундамент Десятинної церкви, знаходиться під опікою Національного музею історії. Ще півроку тому вона була невпорядкована, недоступна для громадян. Зараз відновлений фундамент Десятинної церкви відкритий для прогулянок і кожен відвідувач може на власні очі побачити місце, наповнене силою, духовністю та культурою нашого народу, що передалися нам генетично. Якби ми не мали підтримки Міністерства культури, міста, громади, ця ініціатива не була б втілена», — сказала Тетяна Сосновська.

  ДОВІДКОВО.

  Проект «Консервація розкопок фундаментів церкви Богородиці (Десятинної)» було реалізовано в рамках соціального проекту спільної дії «Зробимо разом». Враховуючи особливу значимість пам'ятки архітектури для міста Києва Міністерство культури України, Київська міська державна адміністрація та Національний музей історії України у найкоротші терміни надали всі погодження для проведення відновлювальних робіт.