• In English
 • Держава очікує перетворення держпідприємств на ефективні та конкурентоспроможні компанії, - Руслан Корж
  опубліковано 03 грудня 2015 року о 15:34

  За підсумками минулого року загальні збитки держпіприємств перевищили 100 млрд. грн., ще стільки склав недоотриманий прибуток. 200 млрд. гривень - це нереалізований потенціал додаткової вартості для держави та суспільства. Ми почали процес зміни керівників держкомпаній. Управлінцям українських держкомпаній знань і вмінь катастрофічно не вистачає. Ця освітня програма має на меті впровадити сучасні стандарти менеджменту, змінити корпоративну культуру та перетворити держкомпанії на ефективні та конкурентноспроможні підприємства. Про це заявив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Руслан Корж під час презентації освітньої програми для керівників державних підприємств.

  12 грудня 2015 року на базі Київської школи економіки розпочнеться навчальна програма «Програма розвитку керівників державних підприємств». До участі в програмі запрошено 50 топ-менеджерів 38 державних підприємств із різних галузей економіки України.

  Програму розраховано на 7 місяців і складається вона з 14 навчальних модулів, що охоплюють такі тематичні напрямки, як належне корпоративне управління та побудова прозорого бізнесу, стратегічне планування, фінансове планування, управління людськими ресурсами, лідерство, управління змінами, маркетингові стратегії, інформаційні технології в сучасному бізнесі, комунікації та інше. В рамках програми передбачаються як теоретичні, так і практичні заняття, а також обмін досвідом між учасниками та керівниками успішних українських і міжнародних компаній.

  Програма буде максимально практичною, особливу увагу приділено сучасним стандартам корпоративного управління, прозорості та боротьби з корупцією в державних компаніях.

  До навчання будуть залучені викладачі Київської школи економіки, спеціалісти та бізнес-тренери London Business School, Stockholm University, INSEAD, та інших закордонних вузів. Навчальна програма буде безкоштовною для керівників держкомпаній.  Програма реалізується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund.

  Трансформація держпідприємств можлива лише за активної позиції їхніх керівників. Нові професійні управлінські команди здатні навести лад у бізнес-процесах і досягти швидких результатів. Позитивним прикладом є ПАТ «Укргазвидобування», де нове керівництво впровадило конкурентну процедуру закупівель, зокрема, через систему ProZorro, що дало можливість заощадити понад 400 млн. гривень лише за 5 місяців.

  «Ми хочемо бачити на чолі держпідприємств досвідчених та успішних керівників. Ми вже проводимо семінари, на яких нові директори мають презентувати фінансові плани та довести, що мають право займати своє місце. За допомогою програми очільники держпідприємств зможуть запозичити та впровадити у себе сучасний управлінський досвід успішних компаній. Ми дамо керівникам ринкову зарплату і можливості розвитку, але вимагатимемо показати результати їхньої роботи», - наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Руслан Корж.

  «Western NIS Enterprise Fund радий підтримати цю важливу навчальну програму для керівників державних підприємств. Вона є дуже важливою для того, щоб дати вишкіл на найвищому рівні корпоративних практик. Впевнена, що управлінці будуть працювати на добро України завдяки такій же прибутковій та ефективній діяльності, як приватні компанії», - зазначила Ярослава Джонсон, Президент та Головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund.

  Іван Компан, директор програми «Програма розвитку керівників державних підприємств», переконаний, що «державні компанії мають стати невід’ємною частиною ефективної ринкової економіки і створювати додаткову вартість, що вимагає від їх керівництва сучасного міжнародного рівня освіти. Керівники мають стати рушійною силою змін».